Nissan Juke inspirowany pojazdem Batmana – tylko 1 egzemplarz

3 grudnia 2012
Bez kategorii, Nissan Nowości

Firma Nissan podjęła współpracę z wytwórnią Warner Bros i w związku z premierą DVD/Blu-ray filmu „Mroczny Rycerz powstaje” stworzyła niepowtarzalną odmianę modelu Juke.


Samochód o nazwie The Dark Knight Rises Juke Nismo powstał w jednym egzemplarzu, który zostanie przekazany zwycięzcy organizowanego przez Nissana konkursu „Builttothrill”. Pod maską znalazł się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 200 KM, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy.

Model inspirowany pojazdem Batmana został pokryty czarnym, matowym lakierem, wykończonym z zewnątrz czerwonymi pasami biegnącymi w dolnej części nadwozia oraz wokół rantów 18-calowych obręczy aluminiowych. Dopełnieniem całości są symbole nietoperza umieszczona na atrapie chłodnicy i w tylnej części pojazdu pod prawym reflektorem. Podobne logotypy pojawiły się również wewnątrz pojazdu na progach wejściowych oraz przednich i tylnych zagłówkach.


Ciekawym dodatkiem są też specjalne projektory, które wyświetlają symbol nietoperza w kabinie pasażerskiej na podsufitce oraz na zewnątrz pojazdu wokół zewnętrznych lusterek (projektory umieszczone pod lusterkami).

Nissan / MotoTarget

Leave A Comment