Lotus Exige z silnikiem V6

Lotus ma wiele tematów do przemyśleń. Prezentacja modeli Elise i Exige w wersji „Final Edition” na rynku amerykańskim zapowiada zapewne rychłe zakończenie ich produkcji. O wynikach Lotusa będzie decydować jedynie sprzedaż modelu Evora.

Lotus Exige z silnikiem V6 Lotus Exige z silnikiem V6 Lotus Exige z silnikiem V6 Lotus Exige z silnikiem V6

Taki stan nie może trwać wiecznie więc należy się w najbliższym czasie spodziewać nowego modelu. Na co jednak mogą liczyć klienci? Exige wygląda co prawda jak auto przyszłości, ale… sprzed 10 lat. Małe, lekkie auto wymaga nowej stylizacji, bo choć fani kochają je przede wszystkim za niesamowite osiągi i radość z jazdy, to jednak wygląd też ma znaczenie. Według docierających do nas przecieków auto może pojawić się na rynku już w przyszłym roku.

Co wiecej, jak donosi magazyn AutoCar, następca Exige nie będzie zasilany tradycyjnym, 4-cylindrowym silnikiem, a znaną z Evory 3.5-litrową V6-ką. Dopóki nie pojawi się nowy model, model Exige nie będzie produkowany na europejski rynek, przede wszystkim ze względu na silnik 1.8 nie spełniający już norm emisji spalin. Dzięki nowemu silnikowi nie tylko poprawi się ekologia, ale także osiągi małego sportowca. Poza tym będzie możliwe zastosowanie także automatycznej skrzyni biegów, co może mieć niebagatelne znaczenie dla potencjalnych nabywców.

źródło: wł

Leave A Comment