Nissan 370Z jako hybryda?

6 maja 2009
Bez kategorii, Nissan Nowości

Według nieoficjalnych informacji pochodzących z japońskiej centrali Nissana, firma planuje wprowadzenie na rynek w 2011 roku wersji 370Z Hybrid.


Zaprezentowane na stronach serwisu World Car Fans zdjęcie ukazuje Nissana 370Z z logo Hybrid na przednim zderzaku, co sugeruje, że pod nadwoziem kryją się dwa źródła napędu – 3,7-litrowy silnik benzynowy oraz motor elektryczny. Moment obrotowy przenoszony będzie poprzez dwa sprzęgła, z których jedno znajdzie się pomiędzy jednostką benzynową i elektryczną, a drugie pomiędzy silnikiem elektrycznym i kołami napędowymi. Taki rodzaj napędu zapewni niższe spalanie szczególnie w mieście, gdzie 370Z Hybrid będzie mógł korzystać wyłącznie z jednostki elektrycznej.

Produkcją zaawansowanych baterii litowo-jonowych zajmie się firma NEC (we współpracy z Nissanem), a opracowane przez nich rozwiązania pozwolą na podwojenie wydajności systemu w porównaniu do pojazdów hybrydowych obecnych na rynku.

Standardowa wersja Nissana 370Z dostępna jest z 3.7-litrowym silnikiem wyposażonym w system VVEL (Variable Valve Event and Lift – bezstopniowa regulacja faz rozrządu). Atutem silnika jest lepszy rozkład mocy w całym zakresie obrotów aż do czerwonego pola zaczynającego się od 7 000 obr/min. Jednostka rozwija moc 331 KM i maksymalny moment obrotowy 366 Nm.

źródło: World Car Fans / Mototarget

Leave A Comment