Seat Ibiza zdobył tytuł "Auto Roku 2009"

6 maja 2009
Bez kategorii, Nowości Seat

Nowy SEAT Ibiza wygrał w plebiscycie na „Auto Roku 2009” zorganizowanym przez Dziennik Wschodni. Coroczny konkurs „Auto Roku” jest organizowany z okazji największych w południowo-wschodniej Polsce targów motoryzacyjnych „Autosalon”.


Samochody do konkursu mogli zgłaszać lokalni Dealerzy, po jednym modelu z dostępnych obecnie na rynku. Startujące w plebiscycie auta były przedstawione zarówno na łamach dziennika w wersji papierowej jak i na stronie internetowej gazety www.dziennikwschodni.pl. W konkursie oddano łącznie ponad 4500 tysiąca głosów, przez dwa tygodnie jego trwania.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, było jednym z najważniejszych wydarzeń podczas targów „Autosalon”. – Dla naszej firmy jest to ważna nagroda, bo działamy lokalnie. – Mówił podczas wręczenia statuetki Wiesław Wieleba, prezes lubelskiego Dealera i ASO SEAT-a, „Euro marketing” – Tytuł przyznany przez czytelników, a więc naszych potencjalnych Klientów, największego regionalnego dziennika jest dla nas szczególnie znaczący. Pokazuje również, że SEAT na Lubelszczyźnie jest bardzo dobrze postrzegany.

Nowy SEAT Ibiza pokonał w walce o tytuł m.in. modele Audi A5 i Opla Insignia. – Z zacięciem obserwowaliśmy w redakcji walkę pomiędzy modelami, a w tym w czołówce gdzie walczyły dwa auta z jednej rodziny, a więc z Audi Brand Group. – Mówi Paweł Puzio redaktor odpowiedzialny za motoryzację w Dzienniku Wschodnim.

źródło: Seat / Mototarget

Leave A Comment