Volkswagen na targach w Lipsku

27 marca 2009
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Na rozpoczętych dzisiaj targach AMI (Auto Mobil International) w Lipsku Volkswagen po raz pierwszy przedstawił sportowego, a jednocześnie niezwykle oszczędnego nowego Golfa GTD.

Skrót GTD ma długą tradycję: już w 1982 roku pojawił się pierwszy Golf GTD – wysokoprężny odpowiednik GTI. Nowy Golf GTD skierowany jest do wszystkich miłośników silników diesla, którzy cenią sobie dużą dynamikę. Najważniejszym elementem seryjnego wyposażenia GTD jest zastosowany po raz pierwszy w Golfie nowy silnik 2.0 TDI o mocy 125 kW/170 KM.
Silnik ten zużywa zaledwie 5,3 litra paliwa na 100 kilometrów. Odpowiada to emisji dwutlenku węgla na poziomie 139 g/km. Prędkość maksymalna wynosi 222 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zajmuje tylko 8,1 sekundy. Golf GTD, wyposażony seryjnie w sportowe zawieszenie i obręcze kół ze stopu metali lekkich, zdradza swoje pokrewieństwo z GTI, z jednej strony przez wyjątkową dynamikę, z drugiej – przez podobieństwo w wyglądzie i wyposażeniu.
Obok Golfa GTD, po raz pierwszy w Niemczech, prezentowane jest nowe Polo. Perfekcyjna pod względem komfortu, jakości i bezpieczeństwa piąta generacja tego małego samochodu zachwyciła specjalistów już na Genewskim Salonie Samochodowym, który odbył się na początku marca. W pierwszym roku produkcji, dzięki wprowadzeniu nowych silników TDI i TSI, nowe Polo będzie dostępne z siedmioma jednostkami napędowymi – czterema benzynowymi i trzema wysokoprężnymi. źródło: Volkswagen / Mototarget

Leave A Comment