Fiat 500 by DIESEL – symbol "Made in Italy"

27 marca 2009
Bez kategorii, Fiat Nowości

Fiat 500 wciąż budzi żywe emocje, co potwierdza, że jest prawdziwą ikoną Made in Italy.


Tym razem na scenę wkracza nowy „500 by DIESEL”, oryginalna wersja – owoc współpracy Fiata i słynnej marki odzieżowej Renzo Rossi. Ta limitowana seria (10 000 sztuk w dwa lata) dostępna będzie na rynku polskim od 18 marca. Nowy model jednoczy dwa całkowicie różne światy: mody i motoryzacji, które w rzeczywistości łączą tak ważne kwestie jak talent, kreatywność i innowacyjność, czyli wszystko to co sprawia, że Włochy są światową stolicą mody.

Dokładniej, „500 by DIESEL” powstał dzięki pracy kreatorów Centro Stile Fiat – pod kierownictwem Roberto Gioito, autora nowej 500-ki oraz projektantów firmy DIESEL z Larsem Schwartz na czele. Cel przedsięwzięcia: stworzenie samochodu Urban Survival Vehicle, który będzie zwinnie poruszać się w ruchu miejskim i jednocześnie będzie wyrażać osobowość wyjątkowego klienta. Zgodnie z „demokratycznym” podejściem, także „500 by DIESEL” potwierdza, że jest ekskluzywnym produktem wychodzącym naprzeciw gustom potencjalnych klientów.


Stworzony na bazie wersji Sport, specjalny model “500 by DIESEL” wyróżniają elementy estetyczne, jak wyjątkowy kolor karoserii “zielony DIESEL”, nawiązujący do kolorystyki prywatnego helikoptera Renzo Rosso (są też dostępne dwa inne kolory, czerń i brąz DIESEL). Duże wrażenie robią także felgi ze stopów lekkich 16″ z logiem DIESEL, listwy boczne z napisem DIESEL i specjalna obudowa lusterek wstecznych. Te dwa ostatnie elementy wyposażenia są pokryte lakierem w kolorze stali satynowanej podobnie, jak osłona chłodnicy, zderzaki i charakterystyczne „wąsy” – elementy wykończeniowe – na przodzie. W dodatku, na tylnej osłonie widnieje logo DIESEL i pięć wlotów powietrza, które odwzorowują charakterystyczny detal systemu chłodzenia historycznej 500-tki.

Ta sama silna personalizacja charakteryzuje wnętrze, w którym znajdziemy specjalną tapicerkę z tkaniny denim z obrandowaniem
DIESEL’a i żółtymi przeszyciami. Logo firmy odzieżowej wyróżnia zestaw wskaźników (podkreślony dodatkowo żółtym tłem) i gałkę dźwigni zmiany biegów, podczas gdy po bokach foteli przednich uwagę przykuwa wyjątkowa kieszonka nawiązującą do piątej kieszeni jeansów DIESEL’a.


Dodatkowo seria specjalna “500 by DIESEL” będzie dostępna w Polsce z jednym silnikiem Diesla – 1.3 Multijet 75 KM z filtrem cząstek stałych DPF spełniającym restrykcyjna normę „Euro 5”.

Cena samochodu to 65 000 zł brutto.

źródło: Fiat / Mototarget

Leave A Comment