Nowa E-klasa od Brabusa

27 marca 2009
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Niemiecka firma Brabus prezentuje nowe wcielenie najnowszego Mercedesa E-klasy, który zadebiutował na rynku na początku tego roku.


Mimo, że nowa E-klasa prezentuje się dosyć dynamicznie, projektanci z firmy Brabus postanowili dodać jej cech typowo sportowych, integrując z nadwoziem specjalny pakiet aerodynamiczny. Przedni zderzak to zupełnie nowa konstrukcja, która redukuje siłę nośną przy przedniej osi, a dodatkowo zapewnia autu doskonałą prezencję na drodze. W zmodyfikowanym tylnym zderzaku umieszczono z kolei chromowane końcówki sportowego układu wydechowego konstrukcji Brabusa, a na klapie bagażnika zamontowano dyskretny spoiler.


Nieodzownym elementem tuningowanych pojazdów są obręcze aluminiowe. W tym przypadku producent oferuje felgi w rozmiarze od 17 do 20 cali. Warto oczywiście zainwestować w topowy zestaw kół 9Jx20 z przodu i 10.5Jx20 z tyłu nie tylko ze względu na ich kształt, ale na doskonałe ogumienie dodawane w komplecie – do wyboru są opony marki Pirelli lub Yokohama w rozmiarze 245/30 ZR 20 na przednią oś i 285/25 ZR 20 na tylną oś.

Brabus oferuje specjalny pakiet obniżający zawieszenie oraz zmodyfikowaną jednostkę sterującą pracą układu AIRMATIC. Nie zapomniano także o układzie hamulcowym; z przodu znajdują się wentylowane i nawiercane tarcze o średnicy 375 mm z 12-tłoczkowymi zaciskami, a z tyłu zamontowano 355-milimetrowe tarcze z zaciskami 6-tłoczkowymi.


Właściciele modeli E500, którzy postanowią oddać swoje auto w ręce specjalistów z niemieckiej firmy mogą liczyć na niemałą niespodziankę. Brabus zamontuje bowiem w silniku specjalny wał korbowy i większe tłoki, co zwiększy pojemność skokową do 6.1-litra. W rezultacie, moc jednostki napędowej wzrasta do 462 KM przy 6 200 obr./min. przy maksymalnym momencie obrotowym 615 Nm rozwijanym przy zaledwie 3 100 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,7 sekundy, a samochód można rozpędzić bez żadnych elektronicznych kagańców nawet do 305 km/h.


We wnętrzu E-klasy od Brabusa może znaleźć się skórzana tapicerka najwyższej jakości oraz profesjonalny system multimedialny z monitorami LCD i odtwarzaczem płyt DVD.

źródło: Brabus / Mototarget

Leave A Comment