Nissan Vanette

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Nissan Nowości

Dostawczy model Nissana, Vanette Cargo występuje w dwóch wersjach nadwoziowych.


Odmiana dwuosobowa nazywa się Blind Van a pięcioosobowa: Window Van. W pierwszym przypadku ładowność auta wynosi 1060 kilogramów, wersja osobowa może być obciążona 1035 kilogramami. Do napędu Nissana zastosowano wysokoprężny silnik o pojemności skokowej 2300 cm3. Rozwija on moc 75 koni przy 4200 obr/min i moment maksymalny o wartości 145 Nm przy 2300 obr/min.


Pozwala to na rozpędzenie Vanette do 132 km/h i na przyspieszanie do setki w niecałe 29 sekund. Z jednostką napędową współpracuje pięciobiegowa skrzynia manualna. W cyklu miejskim samochód zużywa 10,8 litra, a podczas jazdy z prędkością 90 km/h spalanie wynosi 7,3 litra oleju napędowego.


Nadwozie furgonetki jest estetyczne i opływowe. Maska silnika i szyba przednia stanowią prawie płaską powierzchnię. Duże reflektory przednie połączone są z zachodzącymi na boki kierunkowskazami.


Załadunek ułatwiają drzwi tylne i boczne, rozsuwane. Dobrą widoczność zapewniają duże powierzchnie oszklone i pokaźne lusterka zewnętrzne. W odmianie pięcioosobowej auto posiada okna także w tylnej części karoserii. Wersja Window Van zabiera ładunki o długości do 190 centymetrów, Blind Van może poszczycić się przestrzenią towarową o długości 236 cm. Wysokość w obu przypadkach wynosi 138 cm, a szerokość 154 cm. W celu zabezpieczenia bagażu przed przemieszczaniem można wykorzystać zaczepy do jego mocowania. Drzwi tylne wyposażone są w ogrzewaną szybę i wycieraczkę. Manewry ułatwia wspomaganie kierownicy.

Leave A Comment