Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nissan Almera Tino

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Nissan Nowości

Almera TINO reprezentuje japońskiego Nissana w ciągle rozwijającym się segmencie małych vanów.


Samochód ten powstał na bazie hatchbacka, jednak znacznie różni się od niego. Jest przede wszystkim dużo wyższy i znacznie bardziej funkcjonalny. Dynamiczne nadwozie Tino odznacza się własnym, niepowtarzalnym stylem.
Najważniejsze w tej klasie samochodów jest jednak wnętrze.


Tutaj liczy się przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Auto pomieścić może pięć osób, które do dyspozycji mają oddzielne siedzenia. Rozwiązanie to ma ponadto tę wielką zaletę, że w znacznym stopniu ułatwia wykorzystanie przestrzeni bagażowej. W zależności od potrzeb można złożyć jedno, dwa lub trzy siedzenia tylne. Jeśli samochodem podróżuje komplet pasażerów, to na bagaże pozostaje przestrzeń aż 440 litrów.


Nie jest to jednak szczyt możliwości transportowych Tino, które pomieścić może do 2000 litrów ładunku. Wnętrze auta zostało bardzo dobrze przemyślane. Do dyspozycji jadących są liczne skrytki i kieszenie, schowki pod podłogą, uchwyty na napoje a nawet bardzo przydatne wieszaki. Środkowe oparcie tylne można ponadto złożyć uzyskując w ten sposób praktyczny stolik. Deka rozdzielcza jest czytelna i łatwa w obsłudze, nieco szokująca może być natomiast jej niebanalna stylistyka. Wzrok przykuwa przede wszystkim dwukolorowa konsola środkowa.


Nissan Almera Tino Źródło napędu Almery Tino stanowi benzynowa jednostka o pojemności skokowej 1800 cm3. Przy 5600 obr/min uzyskuje ona moc maksymalną 114 KM a przy 2800 obr/min moment obrotowy o wartości 158 Nm. Parametry te pozwalają na rozpędzenie auta do prędkości 173 km/h i na przyspieszanie nim od zera do setki w czasie 12,7 sekundy. Średnie zużycie paliwa wynosi 7,8 litra na 100 kilometrów. Pozostałe dwa silniki, czyli 2-litrowy, 136-konny benzynowiec i 2,2-litrowa jednostka turbodoładowana o mocy 114 KM nie są dostępne na rynku polskim.


Zawieszenie przednie Nissana oparte zostało na kolumnach McPersona, z tyłu znalazła się przestrzennie prowadzona belka skrętna.

Leave A Comment