Aktualności

Nissan Cabstar

15 grudnia 2006
Bez kategorii, Nissan Nowości

Propozycją Nissana do segmentu aut dostawczo-ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony jest model Cabstar E 110.


Samochód oferowany jest z ramą odkrytą przeznaczona pod zabudowę. Dostępne są trzy wersje o różnych rozstawach osi: 240, 290 i 340 centymetrów. W ostatnim przypadku całkowita długość nie przekracza 620 cm. Ładowność auta waha się pomiędzy 1890 a 1930 kilogramami.


Do napędu Cabstara służy wysokoprężny, turbodoładowany silnik o pojemności trzech litrów. Jest to jednostka wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa i chłodnicę powietrza doładowującego. Przy 3500 obr/min rozwija ona moc 110 koni mechanicznych a przy 2100 obr/min, osiąga moment maksymalny o wartości 255 Nm. Wysunięta przed przednią oś, dwudrzwiowa kabina może pomieścić do trzech osób. Oparcie środkowego siedzenia ma możliwość złożenia, dzięki czemu powstaje praktyczny stolik. Regulacja foteli obejmuje płaszczyznę poziomą i pochylenie oparć. Rownież kierownica wyposażona jest w regulację (wysokości i kąta pochylenia).


Nissan CabstarKabina zaprojektowana i wykonana została bardzo estetycznie. Zapewnia podróżującym bardzo przyzwoity warunki jazdy. Wykończenie i jakość użytych materiałów pozostają na dobrym poziomie. Duże, daleko wysunięte lusterka zewnętrzne nie pozostają bez wpływu na dobrą widoczność drogi. W przedziale pasażerskim nie brak jakże potrzebnych schowków na drobiazgi, czy uchwytów na napoje. Przednie zawieszenie składa się z piórowych resorów parabolicznych, stabilizatora przechyłów i hydraulicznych amortyzatorów.


Tył stanowią resory paraboliczne, piórowe ze zintegrowanym piórem dodatkowym i amortyzatory hydrauliczne. Śrubowo-kulkowa przekładnia kierownicza wyposażona została seryjnie we wspomaganie. Przednie hamulce to tarcze wentylowane, tylne to bębny. Napęd poprzez zsynchronizowaną, ręczną skrzynię pięciobiegową przenoszony jest na oś tylną.

Leave A Comment