Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć?

17 sierpnia 2022
Bez kategorii, Nowości

Auto detailing cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego w tym, że zastanawiamy się nad wyborem najlepszych kosmetyków samochodowych. Jakie zalety daje ich wykorzystywanie i jakie kosmetyki warto mieć i używać w pielęgnacji swojego samochodu?

 

Czym są kosmetyki samochodowe?

Kosmetyki samochodowe dla samochodu są w zasadzie tym samym, czym kosmetyki dla nas. Są to pewnego rodzaju środki chemiczne, służące do czyszczenia, konserwowania czy niwelowania drobnych niedoskonałości lakieru. Kosmetyki samochodowe są skuteczne, jedynym ich minusem jest czas, jaki trzeba poświęcić na ich użycie. W zależności od tego, o jakich kosmetykach mówimy, mogą one wymagać kilku godzin pracy, jednak efekty, jakie dają są naprawdę spektakularne.

Jakie kosmetyki warto mieć w swoim garażu?

Podstawowym kosmetykiem samochodowym jest szampon. Służy on do dokładnego czyszczenia ręcznego. Mimo, iż dzisiaj najczęściej i najchętniej korzystamy z myjni samochodowych, ręczne czyszczenie wciąż daje najlepsze rezultaty. Dobry szampon wytwarza sporo piany, która skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Zaletą szamponu samochodowego jest jego wysoka wydajność, bo jedna butelka wystarcza na wiele cykli mycia. Innym kosmetykiem, który również warto posiadać w swoim garażu jest wosk samochodowy. Tutaj mamy do czynienia z różnymi formami tego preparatu. Wosk może występować w płynie i być stosowany na mokro, może być jednak także w formie pasty służącej do dokładnego polerowania powierzchni lakieru. Woskowanie pozwala na odzyskanie pięknego blasku samochodu, niweluje też drobne zarysowania i odpryski na lakierze.

Kosmetykiem, który warto regularnie stosować jest płyn do felg. Mówiąc o czyszczeniu samochodu, bardzo często zapominamy o czyszczeniu felg. Są to elementy, które bardzo łatwo ulegają zbrudzeniu, a powstałe zabrudzenia, które nie zostaną usunięte od razu bardzo trudno jest usunąć. Płyn do felg doskonale wpływa na ich odnowienie, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania wyglądają jak nowe.

Kosmetyki samochodowe – czy warto używać?

Kosmetyków samochodowych jest całe mnóstwo i można by wymieniać je godzinami. Skuteczne są np. wszelkie płyny nabłyszczające do kokpitów, do opon czy do skórzanej tapicerki. Warto zainwestować także w środki odświeżające, które pozostawiają przyjemny zapach we wnętrzu. Wybierając kosmetyki, warto kierować się jakością i wydajnością. Dobrze dobrane kosmetyki samochodowe pozwolą na zachowanie pięknego wyglądu samochodu przez długie lata jego użytkowania.

Leave A Comment