Uchwyt samochodowy na telefon – jakie rodzaje są dostępne?

18 sierpnia 2022
Bez kategorii, Nowości

Wielu kierowców nie wyobraża sobie ruszania w podróż bez smartfona na pokładzie swojego auta. Służy on nie tylko do odbierania połączeń, ale również jako nawigacja, mapa oraz odtwarzacz muzyki. By jednak bezpiecznie z niego korzystać niezbędny jest uchwyt samochodowy na telefon. W poniższym tekście prezentujemy rodzaje uchwytów dostępnych na polskim rynku.

Podróżowanie samochodem uległo zmianie wraz z postępem technologicznym. Dziś auta wyposażone są w tak wiele funkcji, że spokojnie moglibyśmy wrzucić telefon do torby i w ogóle nie zwracać na niego uwagi. Wystarczyłoby sparowanie samochodu i smartfona z pomocą systemu Bluetooth. Jednakże nie każde auto posiada taką możliwość i nie każdy kierowca chce z niej korzystać. W obu tych przypadkach kierowcy powinni wyposażyć się w uchwyt samochodowy na telefon. Jaki konkretnie?

Uchwyt samochodowy na telefon – rodzaje

Uchwyty samochodowe na telefon możemy podzielić na dwie kategorie: ze względu na mocowanie do wnętrza pojazdu oraz ze względu na trzymanie. Istnieje również trzecia kategoria: ładowanie lub jego brak w uchwycie. Jednak jest ona dość oczywista, więc nie będziemy się nad nią pochylać.

Uchwyt samochodowy na telefon ze względu na mocowanie do wnętrza pojazdu:

Uchwyt na kratkę – jeden z najpopularniejszych rodzajów mocowania. Wystarczy wsuną go do kratki wentylacyjnej i gotowe. Taki uchwyt nie ogranicza nam widoczności i sprawia, że telefon jest zawsze pod ręką. Niestety, tego rodzaju mocowanie zazwyczaj słabo spisuje się na nierównościach (a tych na naszych drogach jest bez mała), przez co może ono wypaść wraz z telefonem na podłogę.

Uchwyt z przyssawką – to najprostszy w montażu i demontażu uchwyt samochodowy na telefon. Trzyma mocno i pewnie, jednak skrajnie wysokie lub niskie temperatury mogą obniżyć jakość mocowania. Uchwyt z przyssawką nadaje się wyłącznie do zamontowania na gładkich powierzchniach, czyli na szybie.

Uchwyt z taśmą klejącą – w przeciwieństwie do powyższego można go przymocować zarówno do szyby, jak i deski rozdzielczej. Niestety, demontaż tego rodzaju uchwytu samochodowego jest trudniejszy. Taśma zostawia na desce klej, co z kolei wymaga dodatkowego czyszczenia wnętrza auta.

Uchwyt na zagłówek – dla pasażerów siedzących z tyłu. Służy głównie do trzymania telefonu lub tabletu podczas oglądania filmów.

Uchwyt samochodowy na telefon – rodzaje trzymania
Mocowanie uchwytu samochodowego na telefon to jedno, jednak ważny jest również rodzaj trzymania. Ten zależny jest przede wszystkim od wielkości i wagi naszego telefonu.

Uchwyt samochodowy na telefon ze względu na trzymanie telefonu:

Uchwyt manualny – klasyczny, zaciskany ręcznie. Tani, prosty w obsłudze i zapewniający pewne trzymanie telefonu.

Uchwyt grawitacyjny – ten uchwyt samochodowy na telefon zaciska się sam pod ciężarem aparatu. Idealny do cięższych telefonów.

Uchwyt magnetyczny – telefon trzymany jest na płaskiej płytce dzięki magnesom. Należy przykleić do telefonu magnes lub stalową blaszkę, by móc go stosować.

Uchwyt MagSafe – Najlepszy uchwyt samochodowy do iPhone. Mocno trzyma i jest odporny na wstrząsy. Dodatkowo bezprzewodowo ładuje telefon.

Leave A Comment