Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Mówią, że Hyundai Tucson to nie tylko SUV – to świadectwo nowoczesności. Czy mają rację?

2 czerwca 2022
Bez kategorii, Nowości

Mówią, że Hyundai Tucson to nie tylko SUV – to świadectwo nowoczesności. Czy mają rację?

Niejeden Polak rozważa zakup SUVa do roli wielozadaniowego pojazdu rodzinnego. Jednak wybór najbardziej odpowiedniego modelu nie jest najprostszą decyzją, ponieważ rynek pełen jest tego typu samochodów. Czy Hyundai Tucson rzeczywiście się wśród nich wyróżnia? Przeczytaj niniejszy artykuł i przekonaj się sam.

Hyundai Tucson 1.6 T-GDi: wersja z silnikiem benzynowym

SUV i silnik benzynowy? A czemu nie? Czwarta generacja modelu Tucson produkowana jest w kilku wariantach. Podstawowym z nich jest wersja z silnikiem 1.6 T-GDi o mocy 150 KM, który należy do rodziny Smartstream. Jeśli to dla ciebie za mało, koreański producent ma w ofercie silniki o mocy 180 KM oraz 230 KM w formie niezwykle wydajnej hybrydy (HEV), która gwarantuje kusząco niskie spalanie. Dzieje się tak za sprawą trybu Eco, który jest domyślny i polega na inteligentnym współdziałaniu obu układów.

Silnik elektryczny wchodzi do gry, kiedy występuje tzw. start spod świateł. Benzynowe serce natomiast uruchamia się dopiero podczas bardziej wymagających sytuacji, gdy kierowcy muszą mocniej docisnąć gaz. To sprawia, że hybrydowy hyundai tucson, choć wygląda masywnie, jest bardzo ekonomiczny podczas codziennych zmagań na mieście. Doprawdy, w tym segmencie motoryzacji trudno o bardziej oszczędny samochód.

A jak się nowy Tucson sprawdzi w trasie?

Auto od Hyundaia odznacza się wysoką ekonomią również na długich trasach poza miastem, gdzie system Eco sprawdza się bez zarzutów. Ale nawet jeśli interesuje cię bardziej klasyczny benzyniak – nie będziesz rozczarowany. Silniki 1.6 T-GDi to rozwiązanie, które ma niewiele kompromisów. Dotyczy to chociażby hałasu. SUVy skądinąd kojarzą się większym stężeniem decybeli wewnątrz pojazdu, jednak nowy Tucson temu zaprzecza, nawet jeśli nie jet hybrydą. Doświadczy się tego zwłaszcza podczas wyprzedzania na autostradzie. Śmiało będziesz mógł wyruszyć z rodziną na wakacje bez narażania jej na uciążliwy ryk silnika i wysokie koszty tankowania.

Czy można mieć hyundaia Tucson z silnikiem Diesla?

Tak, choć nowocześni Koreańczycy powoli odchodzą od silników wysokoprężnych. To jest ogólnoświatowy trend, niemniej na polskim rynku oferowana jest wersja Tucsona z serduchem 1.6 CRDi o mocy 136 KM.

Napęd 4WD, czyli uniwersalny komfort jazdy

W przypadku nowego Hyundaia Tucson atrakcyjne jest również to, że każda z wyżej wymienionych opcji występuje z napędem na przednie i tylne koła. Hybryda, nie-hybryda… 4×4 masz gwarantowane. To kolejny przykład bezkompromisowości, jaką zaproponowali Koreańczycy. W praktyce oznacza to, że twój hyundai tucson sprawdzi się więcej niż dobrze, zwłaszcza w okresie zimowym.

Tucson posiada elektroniczną blokadę napędu na wszystkie koła. Ponadto wyposażony został w system kontroli hamowania przy zjeździe (DBC) oraz wsparcie ruszania pod górkę (HAC). A relatywnie wysoki prześwit pozwala uniknąć problemów z bryłkami lodu lub błotem pośniegowym. Chociaż Tucson nie jest rasową terenówką, dane techniczne i ekonomiczna wydajność czynią z tego auta dość konkretną machinę na rodzinne wypady w górskie terany.

Ekran dotykowy i kamera cofania

Wersja podstawowa Tucsona IV generacji posiada zaskakująco dużo nowoczesnych udogodnień. Ekran dotykowy ma ponad 10 cali, dzięki czemu szczegóły mapy nie będą już zagwozdką dla wytrwałych. To samo można powiedzieć o systemie multimedialnym, który jest przyjazny w obsłudze i niezwykle czytelny.

A kamerka z tyłu? To również nie byle udogodnienie, które jest dostępne w każdej wersji pojazdu. Co więcej, wszystkie martwe pola zostały pokryte, ponieważ bezpieczeństwo nie jest bez znaczenia dla projektantów Tucsona.

Leave A Comment