Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Jakich narzędzi nie może zabraknąć w warsztacie samochodowym?

30 maja 2022
Bez kategorii, Nowości

Chcąc stworzyć warsztat samochodowy potrzeba odpowiednich umiejętności do naprawy samochodów, ale też niezbędne są narzędzia, które ułatwią pracę. W tej chwili w Polsce jest mnóstwo aut, dlatego w momencie, gdy ktoś zna się na budowie pojazdów i potrafi je naprawiać to powinien pomyśleć o otworzeniu warsztatu samochodowego. Wiadomo, że trzeba sprawdzić, czy jest zapotrzebowanie w danej miejscowości na ten rodzaj usług.

W co wyposażyć warsztat samochodowy?

W momencie, gdy ktoś chce założyć warsztat samochodowy to musi go w odpowiedni sposób wyposażyć, aby dokonywać w nim wszystkich niezbędnych napraw przy autach. Na pewno dużym ułatwieniem dla pracy mechaników będzie zakup wózków narzędziowych, w których będzie kilka szuflad, gdzie będzie można wkładać różne klucze oraz inne przedmioty potrzebne do naprawy. Ich dużym plusem jest to, że można je przemieszczać, ponieważ posiadają kółka, co powoduje, że można mieć w pobliżu samochodu wszystkie sprzęty potrzebne do naprawy i nie trzeba po nie cały czas latać.

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się sprężarkę, która dostarczy odpowiednią ilość powietrza do urządzeń, które tego wymagają. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na ilość powietrza jaką ona jest w stanie dostarczyć do zasilanych narzędzi w ciągu minuty. Warto pamiętać, że nie do końca jest tak, że kiedy w sprężarce jest silnik o największej mocy to dostarcza on najwięcej powietrza. Nieraz są wydajniejsze modele sprężarki o mniejszej mocy napędu.

Do napraw przydadzą się też różnego rodzaju klucze udarowe, klucze kątowe zapadkowe, szlifierki, polerki i młotki udarowe. Odpowiednie wyposażenie warsztatów samochodowych sprawi, że praca przy naprawie samochodów będzie bardziej efektywna.

Czy warsztat samochodowy to dobry pomysł na biznes?

Liczba aut cały czas rośnie w Polsce, dlatego też jest zapotrzebowanie na warsztaty samochodowe. Jednak tak jak w każdym biznesie nie jest łatwo wejść w tą branżę, ponieważ duża grupa ludzi najczęściej wykonuje naprawy u sprawdzonych mechaników w swojej okolicy. Na pewno początkujący warsztat musi przyciągnąć w jakiś sposób do siebie nowych klientów, dlatego trochę łatwiej może być wystartować z tym biznesem osobie, która na przykład przez jakiś czas pracowała w warsztacie samochodowym w okolicy i ludzie ją znają.

Potrzeba również odpowiedniego terenu na taką działalności, ale też trzeba wydać kilkanaście tysięcy złotych na potrzebny sprzęt. W momencie, gdy jednak ktoś zna się na naprawach samochodów i wyrobi sobie dobrą opinię to będzie miał on mnóstwo klientów, którzy będą u niego wykonywali naprawy i przeglądy. Przed otworzeniem warsztatu trzeba się zastanowić, czy chce się reperować też na przykład samochody ciężarowe lub można również pomyśleć o serwisie wymiany opon. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę budżet na przygotowanie warsztatu oraz należy pomyśleć, czy będzie się chciało zatrudnić dodatkowych pracowników na samym początku działalności.

Jakie narzędzia są niezbędne w warsztacie samochodowym?

Bardzo ważnym urządzeniem, które ułatwia pracę i wykonywanie serwisu wymiany opon jest wyważarka do kół. Zakup jej pozwoli na obsłużenie większej ilości klientów, co przekłada się na uzyskanie większego dochodu z prowadzonej działalności. Wyważarka pomoże ocenić dokładnie, czy koła są odpowiednio wyważone, a w razie błędów pozwoli je szybciej naprawić. Wyważarki klasy premium za pomocą światła LED wskażą, którego koła dotyczy błąd.

Bardzo ważna w warsztacie samochodowym, jest montażownica do opon, która się przyda w serwisie wymiany opon, ale też przy wielu naprawach mechanicznych w autach. Przy wyborze odpowiedniej montażownicy trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo osoby obsługującej to urządzenie, ale należy również spojrzeć na zabezpieczenie opon, które są obsługiwane, aby nie zostały zarysowane lub uszkodzone. Dzięki montażownicy można wymienić w sposób bezpieczny opony, co spowoduje, że klienci będą mogli się udać w dalszą podróż i czuć się bezpieczniej na drodze wiedząc, że mają prawidłowo przymocowane koła.

Warto przed startem warsztatu samochodowego zakupić dodatkowe ciężarki, które będzie można dodać do kół klientów, którzy na przykład czują niepokojące drgania kierownicy w czasie jazdy. Dzięki odpowiedniemu umocowaniu ciężarków znikną drgania i poprawi się bezpieczeństwo jazdy. Ciężarki mogą być wykonane między innymi z cynku i ołowiu.

Leave A Comment