Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Jak taniej kupić nowe opony?

6 czerwca 2022
Bez kategorii, Nowości

Opony mają bardzo duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Z tego powodu należy regularnie kontrolować ich stan, a w razie potrzeby niezwłocznie je wymienić na nowe. Nie powinny to jednak być najtańsze opony, tylko produkty sprawdzonych producentów. Na szczęście wcale nie trzeba od razu kupować najdroższego wariantu, bo opony klasy średniej lub nawet budżetowej w zupełności wystarczą do tego, aby można było bez obaw poruszać się autem. Bez względu na to, czy ktoś potrzebuje opon do samochodu prywatnego, czy do pojazdu służbowego, najlepiej sprawdzić ofertę w internetowym sklepie – Opomarket.pl. Dostępnych opon w ofercie jest wiele, co ułatwia zakupy.

  1. Tanie opony od sprawdzonych producentów
  2. Dobre opony letnie do każdego auta
  3. Porządne i tanie opony zimowe
  4. Jak kupić opony online?

Dodatkowo klienci mogą liczyć na błyskawiczną realizację zamówień (zamówione nowe opony są wysyłane w ciągu 24 godzin), a dostawa kurierem zawiera się już w cenie. Dzięki temu kupujący posiada jasny obraz ostatecznej ceny jaką musi zapłacić za wybrane opony.

Tanie opony od sprawdzonych producentów

Pracownicy sklepu z oponami online wiedzą wszystko na temat opon, więc oferują profesjonalne wsparcie przy zakupach. Nie jest ono jednak niezbędne, ponieważ wystarczy tak naprawdę sprawdzić oznaczenia widniejące na aktualnie zamontowanej oponie. Następnie trzeba wprowadzić oznaczenie w wyszukiwarce sklepu i wybrać jeden z dostępnych wariantów. Jeżeli jednak ktoś nie ma możliwości podejrzenia aktualnego oznaczenia, może poszukać tabliczki znamionowej w swoim pojeździe na której też bardzo często znajdują się tego typu informacje. Wyszukiwarka opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych znajdująca się w sklepie internetowym pozwoli wyszukać idealnie dopasowany model. W stałej ofercie sklepu znajduje się ponad 200 000 różnych opon. Wśród nich są między innymi opony klasy premium, medium czy też segmentu budżetowego. Wszystko od cenionych światowych producentów.

Dobre opony letnie do każdego auta

Jazda na zimowych oponach podczas letnich miesięcy to często popełniany błąd. Najczęściej kierowcy tłumaczą to tym, że nie mają czasu na to, aby odwiedzić punkt wymiany, lub nie chcą wydawać pieniędzy na drugą parę opon. Trzeba jednak mieć świadomość, że przez takie podejście dużo szybciej zużyją się opony zimowe, więc i tak za jakiś czas trzeba będzie pomyśleć o ich wymianie. Dodatkowo trudno mówić o komforcie towarzyszącym jeżdżeniu latem na oponach przeznaczonych do jazdy w zimie. Najlepiej więc od razu zamówić dobry komplet opon letnich, który posłuży przez kilka lat. Klienci, którzy skorzystali z oferty wspomnianego sklepu, są często zaskoczeni tym, że do codziennej jazdy można kupić opony za niewielkie pieniądze. Dobór opon do pory roku ma kluczowe znaczenie, jeżeli ktoś chce sobie zapewnić optymalne wykorzystanie potencjału samochodu. Nie należy o tym zapominać.

Porządne i tanie opony zimowe

Podobnie jest oczywiście również w sytuacji, gdy kierowca zwleka z wymianą opon letnich na zimowe. Tutaj jednak dochodzi dodatkowo zwiększone ryzyko, że pojazd straci przyczepność na drodze. Nawet jeżeli początkowo wydaje się, że w danym roku nie będzie opadów śniegu i nie ma konieczności wymieniania opon na zimowe, to jeżeli temperatura przez kilka dni utrzymuje się poniżej 7 stopni Celsjusza eksperci zalecają ich wymianę na wariant zimowy. Warto też pamiętać, że zamawiając opony przed sezonem, można trafić na atrakcyjne ceny, a dodatkowo uniknąć ryzyka, że ze względu na zwiększone zainteresowanie ofertą wystąpią opóźnienia w dostawie. To samo widać w przypadku umawiania się na wymianę opon. O ile na co dzień można to załatwić w kilkadziesiąt minut, to zdarzają się sytuacje, gdy nagle wszyscy kierowcy masowo chcą zapisać się na wymianę i muszą czekać w długich kolejkach. Skutkuje to stratą czasu i niepotrzebnymi nerwami. Pamiętajmy, że zawsze nowa tania opona jest lepszym wyborem od używanej opony której historii użytkowania w zasadzie nie znamy.

Jak kupić opony online?

Jak widać, zakup opon jest bardzo prosty i nie trzeba znać się na motoryzacji, aby można było samemu znaleźć opony do swojego samochodu. Wystarczy tylko sprawdzić oznaczenie i samemu wprowadzić najważniejsze parametry w wyszukiwarkę sklepu. Ciekawą alternatywą dla kupowania dwóch kompletów opon (letnich i zimowych) jest wybór wariantu całorocznego. Takie opony w zupełności wystarczą na co dzień, a jednocześnie nie trzeba się przejmować koniecznością wymieniania opon i robić w garażu miejsca na nieużywany w danym momencie komplet. Niezależnie od tego, jaki masz pojazd, znajdź opony na wspomnianej stronie. W przypadku poszukiwania nowej opony szerokość, profil, średnica i typ wystarczą, aby znaleźć wiele ciekawych wariantów w konkretnym rozmiarze. Klienci mogą dodatkowo wskazać maksymalną prędkość, nośność, klasę produktu i wybrać producenta. Sklep Opomarket.pl oferujący tanie opony sprzedaje między innymi produkty Falken, Hankook, Continental, ZC Rubber Group, Pirelli, Bridgestone, Michelin, oraz Goodyear.

Leave A Comment