Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Czym powinny wyróżniać się kaski motocyklowe? Sprawdzamy!

6 maja 2022
Bez kategorii, Nowości

Kask to jedyny element ubioru motocyklisty, którego wymaga polskie prawo. Musi idealnie przylegać do głowy, zapewniać wysoką ochronę, a jednocześnie nie powodować uczucia dyskomfortu. Zobacz, czym wyróżniają się dobre kaski motocyklowe.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – sprawdź parametry ochronne

Po pierwsze, każdy kask motocyklowy powinien spełniać wymagania określone przepisami unijnymi. Obecnie jest to norma ECE 22.05, którą wkrótce całkowicie zastąpi ECE 22.06. Jeśli w opisie produktu nie ma o niej wzmianki (lub producent zasłania się certyfikatem CE), nie bierz go nawet pod uwagę. Przejście wszystkich testów i badań technicznych, a w rezultacie uzyskanie homologacji, jest gwarancją bezpieczeństwa w czasie użytkowania kasku.

W jaki sposób kask chroni głowę oraz kark? Zależy to od czynników, takich jak materiał, z jakiego został wykonany, wielkości oraz budowy zewnętrznej i wewnętrznej. Nie bez znaczenia są dodatkowe, często bardzo innowacyjne mechanizmy amortyzujące uderzenia.

Pamiętaj, że na kasku motorowym nie warto oszczędzać! W ofercie renomowanych marek znajdziesz droższe, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe skorupy, wykonane dobrych materiałów. Wykorzystanie nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań sprawia, że bez wątpienia są one warte swojej ceny.

Kaski motocyklowe – postaw na nowoczesny design i ciekawe kolory

Kaski, podobnie jak odzież, pozwalają wyrażać swój charakter. Warto z tego skorzystać, puścić wodze fantazji i wybrać niepowtarzalny model, dzięki któremu nie pozostaniesz niezauważony. Choć czerń jest niezwykle elegancka i kojarzy się z nieśmiertelną klasyką, zdecydowanie się na beżowy, żółty, jasnozielony czy biały kask motocyklowy ma swoje zalety.

Jasne oraz żywe, rzucające się w oczy kolory znacznie podniosą Twoje bezpieczeństwo na drodze. Będzie to szczególnie istotne w czasie ulewy lub po zmroku. Jeżeli ekstrawagancja nie jest w Twoim stylu i wolisz np. monokolorowy niebieski kask motocyklowy, zadbaj o elementy odblaskowe.

Oczywiście nie istnieje podział na kaski motocyklowe męskie i damskie. Wszystkie można wrzucić do kategorii unisex. Jedyne rozróżnienie można wprowadzić na podstawie malowania skorupy. Panie mogą znaleźć kaski w kobiecych kolorach lub z ciekawym motywem, np. kwiatowym. Kaski motocyklowe w najróżniejszych wersjach kolorystycznych znajdziesz w Dobrych Sklepach Motocyklowych.

Gdzie znaleźć dobre kaski motocyklowe?

Sprawdzona marka, kolorystyka, materiał, a może aktualne trendy? Na co zwracasz największą uwagę podczas wyboru nowego kasku motocyklowego? Bez wątpienia dobra, estetycznie wykonana skorupa stanowi wizytówkę każdego miłośnika jednośladów. Podobnie jak odzież, może odzwierciedlać cechy charakteru i zamiłowanie do sposobu jazdy.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i w swoim stylu, koniecznie zajrzyj na stronę Dobrych Sklepów Motocyklowych. Wybieraj spośród setek modeli i skorzystaj z opcji darmowej dostawy produktów do salonu stacjonarnego w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Do dwóch dni Twój towar dotrze do wybranego punktu, a Ty będziesz mógł udać się na przymiarkę. Dopiero w tym momencie zdecydujesz, czy chcesz go kupić – wcześniej nie ponosisz żadnych kosztów. Mało tego, na miejscu również możesz wycofać się z transakcji, nie płacąc ani grosza! To świetna sprawa, która stanowi jeden z wyróżników firmy.

To jednak nie koniec! W ciągu 14 dni zarejestruj swój zakup w systemie Dobrych Sklepów Motocyklowych, a uzyskasz przedłużenie gwarancji aż do 5 lat (standardowa gwarancja producenta obowiązuje przez 2 lata). Dodatkowo możesz zostać objęty bezpłatnym programem Assistance i uzyskać 50% rabatu na zakup nowego sprzętu, jeśli poprzedni zostanie skradziony lub w wyniku uszkodzeń nie będzie się nadawał do naprawy.

Leave A Comment