Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Narzędzia akumulatorowe – mobilne i ergonomiczne rozwiązanie

15 kwietnia 2022
Bez kategorii, Nowości

W niektórych branżach użycie pneumatyki nie jest możliwe ze względu na konieczność transportowania sprzętu. W takiej sytuacji zaleca się zastosowanie narzędzi z napędem akumulatorowym. Nie oznacza to jednak niższej efektywności pracy. Istnieją bowiem narzędzia akumulatorowe, które posiadają podobne parametry do tych zasilanych sprężonym powietrzem. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przenoszenia i transportowania.

Istnieje wiele rodzajów narzędzi akumulatorowych. Wyróżnia się m.in. klucze akumulatorowe (https://www.pneumat.com.pl/klucze-akumulatorowe), wkrętarki, wiertarki udarowe (https://www.pneumat.com.pl/wiertarki-udarowe-akumulatorowe), nitownice zasilane akumulatorem (https://www.pneumat.com.pl/nitownice-akumulatorowe) lub szlifierki kątowe (https://www.pneumat.com.pl/szlifierki-akumulatorowe-katowe). Znajdują one zastosowanie w pracach w warsztatach oraz zakładach mechaniki pojazdowej. Używane są również w przemyśle, gdzie narzędzia muszą być mobilne i nie ma możliwości zasilania ich sprężonym powietrzem.

Producenci wyposażają narzędzia akumulatorowe w różne akcesoria i funkcjonalności. Niektóre z nich posiadają np. lampki LED, dzięki którym istnieje możliwość oświetlenia miejsca pracy. Specjalistyczny sprzęt akumulatorowy jest odpowiednio wywarzony i ergonomiczny dzięki właściwie rozmieszczonym przełącznikom. Włączniki zostały tak rozlokowane, by operator narzędzia mógł regulować obroty bez zmiany ręki. Innym przykładem jest zastosowanie specjalnej blokady, która uniemożliwia przypadkowe włączenie narzędzia np. wkrętarki. Oferowane są także rozwiązania, które gwarantują wymagane moc oraz moment obrotowy.

Niektóre wiertarki akumulatorowe posiadają rozwiązanie minimalizujące poziom wibracji. Przenośny klucz udarowy może być wyposażony we wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Niektóre modele są dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Przykładem może być https://www.pneumat.com.pl/klucze-udarowe-akumulatorowe

Niektórzy producenci oferują bardziej nowoczesny sprzęt doskonaląc jego akumulator. Stosują np. akumulator litowo-jonowy w zamian za standardowy niklowo-wodorkowy. Dzięki takiej zamianie możliwe jest zgromadzenie dwa razy większej energii. Obecnie spotykane narzędzia akumulatorowe nie posiadają efektu pamięci, co oznacza, że pojemność podczas ciągłego ładowania nie jest przez nie tracona.

Głównymi zaletami narzędzi akumulatorowych (np. tych https://www.pneumat.com.pl/narzedzia-akumulatorowe) są wygoda użytkowania oraz możliwość przenoszenia. Dzięki takim cechom są one wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych oraz w warsztacie. Wielu sprawdzonych producentów oferuje trwały i niezawodny sprzęt napędzany akumulatorem.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego www.pneumat.com.pl, gdzie znajdą Państwo narzędzia akumulatorowe renomowanych producentów. Oferujemy także narzędzia pneumatyczne, siłowniki, zawory, manometry, przewody, kompresory, szybkozłącza i wiele innych produktów dla przemysłu i techniki warsztatowej.

Leave A Comment