Co warto wozić w samochodzie w śnieżne dni?

8 grudnia 2021
Bez kategorii, Nowości

Zima to dla każdego kierowcy bardzo trudny okres. Oblodzona nawierzchnia, problemy z uruchomieniem silnika czy konieczność odśnieżania samochodu to jedynie niektóre z kłopotów, jakie będą cię czekały. Ku twojej uciesze na rynku nie brakuje produktów, które sprawiają, że korzystanie z samochodu w czasie mroźnych dni jest znacznie prostsze. Właśnie dlatego w trakcie tego okresu warto włożyć do bagażnika kilka dodatkowych rzeczy, których nie wozisz w czasie lata. Jakie przedmioty należy do ich grona?

Skrobaczka do szyb ze zmiotką

Skrobaczka to coś, co dla nikogo nie jest tajemnicą i niemalże każdy kierowca wozi ją ze sobą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest jednak zakup skrobaczki ze zmiotką. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie zarówno warstwy lodu, jak i śniegu. Koszt takiego produktu to zaledwie 20-30 złotych, dlatego jego zakup niezbyt mocno obciąży twój budżet rodzinny.

Zapas zimowego płynu do spryskiwaczy

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zimowy płyn do spryskiwaczy charakteryzuje się o wiele niższą temperaturą zamarzania niż letni. Właśnie dlatego, kiedy zaczyna się zima, konieczne jest wymienienie letniego rozwiązania. Na tym jednak nie koniec, w czasie zimy kierowcy znacznie częściej korzystają z płynu, dlatego warto wozić ze sobą jego zapas. W końcu w trasie zawsze może go zabraknąć, a ceny na stacjach benzynowych nie należą do najniższych. W podstawowej dystrybucji koszt zimowego płynu do spryskiwaczy to 10 do 40 złotych zależnie od wybranego producenta.

Kable rozruchowe

Sprawdzenie samochodu przed zimą to przede wszystkim weryfikacja poziomu naładowania akumulatora. W przypadku, gdy nie masz woltomierza, warto udać się do specjalisty, który przeprowadzi cały proces za ciebie. Prawda jest jednak taka, że bez względu na to, jakim stanem cechuje się twój akumulator, warto wozić ze sobą kable rozruchowe. Niskie temperatury znacząco skracają żywotność akumulator, co może przełożyć się na problemy z uruchomieniem silnika.

Preparat do odmrażania szyb

Nie jest tajemnicą, że starsze samochody bardzo często nie są wyposażone w podgrzewaną przednią szybę. Właśnie dlatego wiele osób radzi sobie z zalegającym lodem poprzez kierowanie ciepłego powietrza z wentylacji na szybę. Jest to jednak niezwykle czasochłonne oraz niezbyt efektywne. Nieraz konieczne jest szybkie odjechanie z miejsca, a lód sprawia, że nie jest to bezpieczne. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w preparat do odmrażania szyb. Jest on niezbyt drogi, a w wielu wypadkach może uratować ci skórę.

Linka holownicza i saperka

Kiedy na drodze zalega lód, bardzo łatwo o wypadek czy też zakopanie się w śniegu. W takich wypadkach wiele osób decyduje się wezwać pomoc drogową. Niekiedy jednak zwykła saperka oraz linka holownicza może wybawić cię z opresji. Dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić wiele czasu, nerwów oraz pieniędzy.

Jak sam widzisz, nie brakuje produktów, które mogą okazać się niezbędne w czasie zimowej jazdy. Warto się zaopatrzyć w kilka z nich, gdyż nigdy nie wiesz, kiedy będą ci potrzebne. Ich ceny i dostępność stoi na dobrym poziomie, dlatego nie powinno być problemu z zakupem.

Leave A Comment