Dla kogo przeznaczone jest OC krótkoterminowe?

Nie zawsze musisz kupować polisę ubezpieczeniową na pełne 12 miesięcy. Ubezpieczenie OC krótkoterminowe w LINK4 pozwoli Ci na zapewnienie obowiązkowej ochrony na znacznie krótszy okres. Zobacz, kto może skorzystać z takiej oferty i w jakich sytuacjach!

Aby można było jeździć samochodem po drogach publicznych, konieczne jest ubezpieczenie OC. Standardowo polisa odpowiedzialności cywilnej jest zawierana na rok. Możesz jednak skorzystać z oferty ubezpieczenia krótkoterminowego – zobacz, na czym ono polega.

Ubezpieczenie krótkoterminowe. Co to za polisa?

Czy ubezpieczenie OC zawsze musi być zawierane na 12 miesięcy? Na szczęście – nie. W końcu może zdarzyć się mnóstwo sytuacji, w których tak długa ochrona ubezpieczeniowa nie jest potrzebna. Przykładowo w LINK4 Ubezpieczenie OC krótkoterminowe jest zawierane na okres jednego miesiąca. Przez ten czas właściciel pojazdu jest zabezpieczony w ten sam sposób, jak przy standardowej polisie odpowiedzialności cywilnej.

Możliwość wykupienia krótkoterminowego OC to bardzo duże udogodnienie. Takie rozwiązanie wiąże się ze sporą oszczędnością pieniędzy. Jednak nie każdy może skorzystać z tej oferty. Co sprawia, że niektórzy mogą liczyć na krótkoterminowe polisy, podczas gdy inni muszą decydować się na ochronę przez pełne 12 miesięcy? No cóż – grono osób, które może wykupić taką polisę, jest mocno okrojone.

Dla kogo sprawdzi się ubezpieczenie krótkoterminowe?

Możliwość wykupienia OC jest ograniczona wyłącznie do kilku wypadków. Jest to propozycja dla właścicieli pojazdów zarejestrowanych na okres czasowy (czyli na numerach próbnych). W praktyce są to sytuacje, w których pojazd jest wywożony za granicę lub przewożony w związku z koniecznością wykonania naprawy bądź badania technicznego pojazdu.

Z takiego krótkoterminowego OC mogą skorzystać także właściciele pojazdów, które są zarejestrowane za granicą, ale są przewożone na terytorium Polski. Oczywiście jeżeli samochód ma ważne standardowe OC lub Zieloną Kartę, to nie ma konieczności wykupywania dodatkowej polisy krótkoterminowej.

OC krótkoterminowe jest przeznaczone także dla właścicieli pojazdów zabytkowych. Możesz wykupić ochronę na 3 lub 6 miesięcy wtedy, gdy np. wybierasz się na zlot old-timerów. Gdy auto stoi nieużywane w garażu (nie poruszasz się nim po drogach publicznych) nie musisz mieć wykupionej polisy.

Jednak zdecydowanie najczęściej OC krótkoterminowe jest wykorzystywane przez osoby zajmujące się handlem samochodami. Takie OC komisowe jest przeznaczone dla działalności gospodarczych polegających na kupnie i sprzedaży aut. Dzięki temu samochód czekający na nowego właściciela nie musi generować dużych stałych opłat – wystarczy zadbać o krótkoterminowe OC.

W innych przypadkach nie możesz skorzystać z krótkoterminowego OC. W takiej sytuacji pozostaje Ci konieczność wykupienia ubezpieczenia na pełne 12 miesięcy. Pamiętaj także, że gdy zdecydujesz się na zakup samochodu z OC krótkoterminowym, jako nowy właściciel musisz już wykupić pełnoprawną polisę – czyli z ochroną na kolejny rok.

Jak ubezpieczyć auto na miesiąc w LINK4?

Ubezpieczenie auta na miesiąc jest niezwykle proste. W praktyce wystarczy wypełnienie formularza, krótka rozmowa telefoniczna z doradcą firmy LINK4 lub agentem, który współpracuje z towarzystwem, a już po kilku minutach niezbędne dokumenty zostaną przesłane na wskazany adres mailowy. Do zawarcia polisy konieczne jest przesłanie umowy kupna-sprzedaży do doradcy.

Pamiętaj o tym, że polisa krótkoterminowa nie jest automatycznie wznawiana. Nie musisz jej wypowiadać, ponieważ po upływie 30 dni wygaśnie ona samoistnie.

Polisa krótkoterminowa. Kilka słów na koniec

OC krótkoterminowe to bardzo ciekawe rozwiązanie – zapewnia ono ochronę na pełnoprawnym poziomie jak „standardowa” polisa. Niestety z takiej oferty mogą skorzystać wyłącznie niektórzy kierowcy.

Zapoznaj się z ofertą LINK4 – https://www.link4.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-oc-krotkoterminowe. Zadbasz o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego!

Leave A Comment