Wynajem długoterminowy samochodów staje się coraz popularniejszy. Zobacz dlaczego.

19 października 2021

Zakup samochodu może okazać się dla Ciebie bardzo dużym obciążeniem, dlatego coraz bardziej popularna forma w dzisiejszym świecie to wynajem samochodu. Jest to dzierżawa auta na wskazany okres przez firmy jak i osoby prywatne.

Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Wynajem długoterminowy aut traktowany jest jak leasing operacyjny czyli bez konieczności wykupienia samochodu na koniec okresu trwania umowy. Przy wynajmie długoterminowym zyskujesz wiele korzyści. W ramach wynajmu długoterminowego wysokość miesięcznej opłaty jest niezmienna przez cały okres umowy wynajmu. Opłata ta obejmuje koszty ubezpieczenia takie jak OC i AC, serwis mechaniczny, co znaczy, że przypadku awarii dostaniesz samochód zastępczy, roczne przeglądy auta, wymianę i przechowywanie opon. Samochód jest własnością firmy wynajmującej, dlatego nie musisz się martwić ile auto będzie warte po zakończeniu umowy. W ofercie wynajmu znajdziesz szeroką ofertę marek, dlatego możesz wybrać model samochodu, który Cię interesuje. Ceny wynajmu uzależnione są od modelu jaki wybierzesz. Wynajem długoterminowy wydaje się być dobrą opcją, ponieważ pozwala Ci obniżyć koszty korzystania z samochodu, zaoszczędzić czas.

Dla kogo wynajem długoterminowy samochodów to korzystne rozwiązanie?

Długoterminowy wynajem samochodów to bardzo korzystna alternatywa dla kupna nowego samochodu i bardzo praktyczne rozwiązanie zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Długoterminowy wynajem sprawdza się w większych korporacjach, gdy wielkość floty liczy kilkadziesiąt aut. Jest to też dobre rozwiązanie, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Dla klienta prywatnego klienta warunki wynajmu długoterminowego są podobne jak w przypadku tych oferowanych firmom.

Gdzie znaleźć wynajem długoterminowy aut?

Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w wynajmie samochodów. Ofertę wynajmu długoterminowego znajdziesz w salonach samochodowych i bankach. Możesz zajrzeć też na stronę internetową Athlonstock.pl, gdzie znajdziesz wiele korzystnych ofert wynajmu długoterminowego.

Co jest lepsze – kupno czy wynajem długoterminowy auta?

Jeśli nie masz odpowiedniej kwoty to zakup nowego auta może być dla Ciebie problemem. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem auta. Wynajem pozwoli Ci ograniczyć koszty, które musiałbyś ponieść, gdy kupiłbyś nowy samochód. Musisz wziąć pod uwagę jak długo chcesz użytkować jedno auto, ponieważ po skończeniu umowy możesz oddać i wymienić na nowe auto, nie tracąc na jego wartości, czego nie będziesz mógł zrobić w przypadku kupna. Przy wynajmie musisz określić nowy limit kilometrów, czego nie ma w przypadku kupna auta. Biorąc pod uwagę korzyści i wady wynajem auta może być dla Ciebie lepszy niż kupno.
 

Leave A Comment