Suzuki Jimny – nie tylko do off-roadu

29 października 2021
Bez kategorii, Nowości

Suzuki Jimny to doskonały przykład na to, że samochód off-roadowy wcale nie musi być mało funkcjonalny i niewygodny do jazdy na co dzień. Ten model w najnowszej odsłonie przekonuje do siebie atrakcyjną stylistyką, a dodatkowo jest dostępny w bardzo ciekawej wersji użytkowej, która powinna zainteresować profesjonalistów.

Doskonale radzi sobie w ciężkim terenie

Suzuki Jimny ( https://mmcars.suzuki.pl/auto/samochody/Nowy-Jimny-N1 ) jest pełnoprawnym samochodem terenowym, o czym świadczą zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne. Napęd na cztery koła ALLGRIP PRO ze skrzynią redukcyjną, rama nośna czy sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi – to gwarantuje ponadprzeciętne właściwości jezdne w trudnym terenie. Tym samochodem bez obaw można się wybrać w góry w warunkach zimowych, na tor off-roadowy czy pokonywać nim grząską drogę gruntową.

I choć naturalnym środowiskiem Jimny’ego są bezdroża, to z uwagi na wysoki komfort jazdy, dobrą zwrotność i kompaktową konstrukcję model ten bardzo dobrze sprawdzi się również w zatłoczonym mieście. Warto zwrócić uwagę na wysoką pozycję za kierownicą oraz spory prześwit wynoszący 210 mm – to bardzo pomaga podczas podjeżdżania pod wysokie krawężniki czy pokonywania torowisk tramwajowych.

Jimny jest zatem propozycją tak na co dzień, jak i na weekendy. W tygodniu zapewni bardzo komfortowe i bezpieczne warunki jazdy bez względu na rodzaj nawierzchni, natomiast w wolne dni śmiało można się nim wybrać za miasto, aby realizować swoją off-roadową pasję.

Na wskroś nowoczesny

Poprzednie generacje Suzuki Jimny były bezkompromisowe zarówno pod względem właściwości terenowych, jak i stylistyki, co nie każdemu przypadło do gustu. W najnowszej odsłonie ten samochód zdecydowanie może się podobać.

Producent zastosował tutaj szereg nowoczesnych akcentów stylistycznych, takich jak oświetlenie LED, efektowne osłony nadkoli czy przede wszystkim bardzo atrakcyjne, wyraziste warianty kolorystyczne. Jimny wygląda modnie i świetnie odnajduje się w wielkim mieście.

Użytkowa wersja N1

W gamie Suzuki Jimny znajdziemy bardzo interesujący wariant N1. Jest to samochód z homologacją ciężarową, o rewelacyjnych właściwościach użytkowych. Stanowi więc ciekawą propozycję dla przedsiębiorców, na przykład firm budowlanych i remontowych, agencji reklamowych, firm kurierskich czy np. sklepów wielobranżowych i narzędziowych.

Warto podkreślić, że homologacja ciężarowa umożliwia odliczenie pełnego podatku VAT od zakupu samochodu, dzięki czemu przedsiębiorca od razu osiąga sporą korzyść finansową. To ważny argument dla właścicieli firm, którzy szukają niewielkiego samochodu do codziennej pracy lub po prostu jazdy po mieście.

W tej wersji Suzuki Jimny imponuje funkcjonalnością, oferując przestrzeń bagażową o pojemności aż 863 litrów oraz ładowność do 150 kilogramów, wciąż pozostając samochodem o wybitnych właściwościach terenowych i nowoczesnym designie.

O tym, jak dojrzałym i funkcjonalnym samochodem jest Suzuki Jimny możesz się przekonać podczas jazdy testowej, na którą umówisz się w jednym z salonów autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie.

Leave A Comment