Europejscy producenci w ofertach hurtowni opon – czego możesz się spodziewać?

Szukasz ogumienia na miarę swoich oczekiwań, ale masz jeden warunek – opony muszą być od europejskiego producenta. Chcemy dziś przedstawić tylko takie propozycje. Możesz je później odszukać w hurtowniach oponiarskich. Tam bowiem czeka na Ciebie najwięcej możliwości.

Producenci z Europy – jakie masz możliwości?

Od wielu lat w czołówce, jeśli chodzi o sprzedane komplety czy wartość rynkową – piszemy o niemieckim przedsiębiorstwie, które już od dawna nie jest samodzielnym producentem ogumienia. Marka Continental to bowiem koncern zrzeszający wiele innych, mniejszych firm. Tej firmy nie trzeba chyba przedstawiać, jest ikoną wśród wszystkich dostawców opon z segmentu premium. Tworzy modele letnie, gdzie na wyróżnienie zasługuje model PremiumContact 6, ale także zimowe. Nie brak w ofercie tego producenta kompletów całorocznych i tutaj należy wspomnieć o modelu AllSeasonContact – znajdziesz go w hurtowni opon Miwan.pl. To obok Crossclimate+ francuskiej marki Michelin najchętniej wybierany model wielosezonowy.

Do niemieckiego koncernu należą również inne firmy, poniżej pełna lista tych, które także wywodzą się z naszego kontynentu:

  1. Uniroyal – marka z ponad 130-letnią historią. Założona w Belgii jest jednym z głównych graczy na rynku oponiarskim. Co ciekawe, w tym przypadku wszystko zaczęło się od małego sklepu z wyrobami gumowymi;
  2. Semperit – austriacki producent, który ściśle współpracuje z niemieckim koncernem;
  3. Barum – firma znana i doceniana, powstała w roku 1945 na skutek połączenia się trzech głównych firm oponiarskich z Czechosłowacji;
  4. Gislaved – szwedzka marka segmentu ekonomicznego. Jedna z najdłużej działających na świecie, pierwsze data w historii firmy to rok 1893;
  5. Matador – tym razem słowacka marka istniejąca od 1925 roku;
  6. Mabor – portugalski producent ogumienia wcielony do grupy Continental w roku 1991.

Koncern Bridgestone – dwie europejskie marki

Drugim pod względem kapitalizacji producentem ogumienia jest Bridgestone, to koncern z Japonii, więc nie będziemy o nim dziś pisać. Chcemy jednak wspomnieć o marce Nokian, która została wcielona do japońskiego giganta. To producent, który zapoczątkował produkcję opon zimowych! W skład koncernu Bridgestone wchodzi także turecka marka Lassa, kolejny europejski producent.

Francuski koncern Michelin

Tym razem Francja i równie znany, co poprzednie koncern Michelin. To również marka premium, która tworzy opony na każdy sezon. Najchętniej kupowanymi są oczywiście modele do samochodów osobowych. Tutaj warto wyróżnić opony letnie, a dokładnie model Primacy 4 – zyskujący uznanie wymagających klientów. Rynek opon całorocznych zdominowany jest przez francuskiego producenta. Świetnym tego przykładem jest jeden z najchętniej wybieranych model Crossclimate+. Zimowe z kolei to Pilot Alpin 5 – ma wszystko, czego potrzebuje ogumienie na ten sezon. Jakie marki wchodzą w skład koncernu Michelin? Poniżej lista:

  1. Kleber – również francuski producent, którego początki sięgają 1910 roku;
  2. Taurus – węgierski producent ogumienia do pojazdów ciężarowych i maszyn rolniczych
  3. Siatyre – założony na Łotwie producent ogumienia klasy ekonomicznej

Postaw na rodzimą markę – wybierz opony Dębica lub Kormoran

Do grupy Michelin oraz Goodyear (o której nie było mowy, bo jest z USA) wchodzą także dwaj polscy producenci, z których bez dwóch zdań to Dębica (Goodyear) jest bardziej znanym. Marka produkuje ogumienie na pograniczu klasy ekonomicznej i średniej. Wymienić tutaj można egzemplarz Presto UHP2, jako przykład opony letniej czy Dębica Navigator 3, jako całorocznej. Nie możemy jednak zapomnieć o firmie Kormoran (Michelin), której znak rozpoznawczy to solidne i niedrogie opony do samochodów osobowych. Świetnym tego przykładem jest model SNOW przystosowany do zimowych warunków panujących na drogach.

Przedstawiliśmy w artykule najpopularniejsze europejskie marki i koncerny oponiarskie. Chcemy zauważyć, że celowo pominęliśmy producentów także wchodzących w skład wymienionych grup, ale z innych kontynentów. Dziś było tylko o Europie – możesz wybierać spośród wielu ciekawych propozycji!

Leave A Comment