Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Opony wielosezonowe – czy warto?

7 maja 2021
Bez kategorii, Nowości

Cykliczna wymiana opon, zależnie od sezonu, to obowiązek każdego kierowcy. Zdarzają się osoby, które lekceważą zmianę ogumienia. Być może opony wielosezonowe będą właśnie dla nich (ale nie tylko).

Dni stają się coraz dłuższe, temperatury rosną, a więc przyszedł czas na wymianę opon zimowych na letnie. Telefon w kilka miejsc i okazuje się, że termin oczekiwania to około 1,5 tygodnia! Czy wszyscy w jednej chwili zdecydowali się na zmianę opon? Często tak właśnie wygląda sytuacja, przez którą przechodzisz dwa razy w roku. Istnieje rozwiązanie, które pomoże pozbyć się problemy wymiany opon na lata.

Opony wielosezonowe – dla kogo?

Ogumienie wielosezonowe to rozwiązanie dla kierowców, którzy w ciągu roku umiarkowanie korzystają z pojazdu, zachowując przy tym spokojny styl jazdy. Dojazd do pracy w okolicy, wyjazd po zakupy czy droga na działkę pod miastem – wszędzie tam sprawdzą się opony wielosezonowe. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią bezpieczeństwo przez cały rok. Ponadto, to wygoda, bo nie trzeba wymieniać opon w okresach przejściowych, często czekając w kolejce. Opony wielosezonowe znajdziesz m.in. na https://www.voida.pl/opony-caloroczne.

Zalety opon wielosezonowych

Ogumienie sprawdza się w trakcie prowadzenia pojazdu latem, przy wysokich temperaturach oraz zimą przy mrozie. Opony całoroczne poradzą sobie błotem pośniegowym i lekkim śniegiem. Jest to świetne rozwiązanie w warunkach przejściowych. Jest to okres, kiedy wychodząc do pracy, widzisz szron na karoserii, a wracając do domu, włączasz klimatyzację. Warunki są bardzo dynamiczne, a modele wielosezonowe radzą sobie w takich okolicznościach bardzo dobrze. Adaptacja ogumienia jest możliwa dzięki specjalnej mieszance. Producenci zadbali o to, aby kompozycja surowców sprawdzała się w bardzo zmiennych warunkach, podobnych do powyższego przykładu.

Opony wielosezonowe – wymiana

Podstawową zaletą modeli całorocznych jest to, że nie trzeba ich wymieniać wraz ze zmieniającymi się sezonami. Zaleca się jednak, aby kupić nowe ogumienie po 24-36 miesiącach. Opony są eksploatowane przez cały rok – warto o tym pamiętać. Drugą przesłanką świadczącą o konieczności wymiany jest głębokość bieżnika, który odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać stan techniczny ogumienia.

Rosnąca popularność modeli całorocznych

Zmiany klimatu mają wpływ na pogodę, a ta staje się coraz bardziej kapryśna. Skróceniu uległ sezon zimowy, ale w to miejsce powstało więcej okresów tzw. przejściowych. Objawia się to dużymi wahaniami temperatur, które mają znaczenie na sprawność opon. Często zdarza się, że po wymianie ogumienia na letnie, pojawiają się przymrozki, co wymaga zwiększonej uwagi kierowcy na drodze. Innym razem, piękna złota jesień trwa przez dłuższy czas, gdy z dnia na dzień pojawią się opady śniegu, utrudniające poruszanie się letnimi oponami. Z wszystkimi wyzwaniami kierowcy muszą sobie jakoś poradzić. Można też postawić na opony wielosezonowe, które rozwiążą tego typu problemy na lata.

Ogumienie w samochodzie ma bardzo duże znaczenie na bezpieczeństwo w komunikacji. Sezonowa wymiana opon staje się problemem wraz ze zmianami klimatu i z dłuższymi okresami przejściowymi. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się opony wielosezonowe, które poradzą sobie w niemal każdych warunkach. Przymrozki o brzasku w wiosenne poranki nie będą problemem, podobnie jak pierwszy śnieg, który może pojawić się znienacka. Opony wielosezonowe to komfort na lata, bez względu na pogodę. Przekonaj się na własnym aucie.

Leave A Comment