Części samochodowe online – jak prawidłowo dopasować części?

Dziś nie tylko wszystko można zakupić przez Internet, ale do tego sporo na tym zyskać. Dobrym przykładem są tutaj części samochodowe. Przekonaj się, jak prawidłowo dopasowywać elementy, które zawsze będą pasowały do Twojego samochodu i przy tym będą dostępne w korzystnych cenach.

Jak kupować części samochodowe przez Internet?

Dzięki kupowaniu po numerze katalogowym już nie musisz obawiać się o pomyłkę w trakcie dobierania części samochodowych. Wcześniej po prostu zdemontuj stary element i przejrzyj całą obudowę. Powinien znaleźć się tam poszukiwany numer, dzięki czemu podczas kupowania części przez Internet na pewno znajdziesz odpowiedni model.

Poza tym możesz wybierać części pod względem jakości. W tym celu koniecznie sugeruj się dyrektywą GVO. To najważniejsze oznaczenia, które podane są przy częściach samochodowych:

 • OE – to oryginalne części posiadające logo producenta samochodu, zazwyczaj dostępne są w autoryzowanych serwisach oraz na Allegro,
 • OEM, OES, Q – to także części oryginalne na tzw. pierwszy montaż, ale posiadają logo producenta danego elementu, a nie samochodu, skonstruowane zgodnie ze specyfiką producenta samochodu,
 • OEQ, P – w tym przypadku mamy do czynienia z zamiennikami, które mają jakość porównywalną do oryginalnych części,
 • Z – to najtańsze zamienniki, w tym przypadku warto zdawać sobie sprawę z tego, że cena w dużej mierze odzwierciedla jakość takich części.
 • Części regenerowane kontra używane – co wybrać?

  Poza tym możesz też zdecydować się na zakup części używanych, które stanowią jednak sporą niewiadomą. Przez co nie masz pewności, jak długo samochód będzie działał prawidłowo po jej zamontowaniu. Jednak jest to zazwyczaj najtańsze rozwiązanie, które może sprawdzić się podczas nagłych awarii.

  Kolejną możliwością jest też kupowanie części regenerowanych. Taka opcja ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze jest tańsza niż kupowanie nowych części, a do tego staje się bardzo korzystna dla środowiska naturalnego. Zdecydowanie ciekawą opcją jest regeneracja fabryczna, którą zajmują się renomowane serwisy. Część, która uległa awarii zostaje wtedy dokładnie sprawdzona, a wadliwy podzespół rozmontowany, aby możliwe było dokonanie wymiany korpusu, uszczelek czy innych elementów. Po dogłębnej weryfikacji część samochodowa zyskuje nowe życie i bez obawy może pracować na najwyższych obrotach przez kolejne lata. Zdecydowanie zatem nie można porównywać części używane do regenerowanych.

  Kupowanie części samochodowych na Allegro – warto?

  Od niedawna Allegro wprowadziło kilka nowych możliwości. Przede wszystkim kupujący zyskali nareszcie możliwość wyszukiwania takich części samochodowych, które pasują do konkretnych modeli czy marek. Wystarczy zatem wpisać bezpośrednio do wyszukiwarki numer katalogowy, aby nie tylko znaleźć pasującą część, ale też proponowane zamienniki, jeśli są akurat dostępne.

  Cały proces staje się zatem nie tylko wygodny, ale też możemy zakupić części w znacznie korzystniejszych cenach niż w specjalistycznych sklepach stacjonarnych. Do tego spory wybór, możliwość skontaktowania się ze sprzedającym, aby uzyskać więcej informacji czy też wiele możliwości związanych z opóźnieniem zapłaty za zakup, to kolejne powody, dla których coraz więcej osób kupuje części samochodowe na Allegro.pl.

  Dodatkową zaletą kupowania na Allegro części do samochodu jest możliwość nabywania ich po cenach netto. Taka opcja dostępna jest dla klientów B2B.

  Leave A Comment