Zalety kupowania samochodów z Japonii – na co możemy liczyć?

Czasy, kiedy sprowadzaliśmy samochody wyłącznie z Europy najprawdopodobniej bezpowrotnie minęły. Rynek motoryzacyjny stał się otwarty, a dzięki temu możemy w legalny i stosunkowo tani sposób sprowadzać pojazdy np. z Japonii. W tym tekście pokażemy Wam, jakie są zalety kupowania samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Japonia słynie z motoryzacji – to niezaprzeczalny fakt. Tamtejsi inżynierowie są twórcami takich legendarnych marek jak Toyota, Honda, Nissan czy Mazda. Choć teoretycznie wszystkie można kupić w Europie, to jednak samochody pochodzące bezpośrednio z Japonii mają bezapelacyjnie wiele zalet. Jakich?

Samochody z Japonii to pełen luksus w atrakcyjnej cenie

Europejskie wersje samochodów japońskiej produkcji nie zawsze są w pełni komfortowe. To samo tyczy się również niemieckich czy francuskich marek. Wyjeżdżające z salonu pojazdy nie mają często pełnego pakietu multimedialnego, ich silnik ma mocno ograniczone osiągi, a o eleganckich wykończeniach w wielu przypadkach możemy zapomnieć. Jeżeli chcemy znaleźć europejską wersję samochodu, który ma pełne, przewidziane przez producenta wyposażenie, czeka nas ogromny wydatek.
W Japonii jest inaczej. Azjatyckie wersje samochodów najczęściej mają luksusowe dodatki i pełen pakiet wyposażenia. Na porządku dziennym znajdziemy auta ze skórzaną tapicerką, wykończoną charakterystyczną, drapieżną nicią. Japończycy lubią też pojazdy, których osiągi imponują – stąd dominują tam topowe wersje silnikowe. Poza tym otrzymamy też pełne wsparcie multimedialne (idealnie dobrane nagłośnienie i system nawigacji) czy rozbudowane systemy bezpieczeństwa i pakiety ułatwiające poruszanie się po drogach (jak automatyczny tempomat, adaptacyjne światła drogowe, kamery 360 stopni, asystent pasa ruchu i co tylko wymyślili inżynierowie). Ich cena jest natomiast o kilkadziesiąt procent niższa niż w Europie, ze względu na liczbę sprzedawanych egzemplarzy.

SL Brabus

Osoby, które poszukiwały samochodów w Kraju Kwitnącej Wiśni na pewno wiedzą, że Japończycy nie sprzedają tzw. „golasów”, z podstawową wersją silnika czy najprostszą wersją klimatyzacji. Stąd na aukcjach z Japonii BMW to najczęściej Alpina lub wersja M, a Mercedes to Brabus i AMG. W przypadku Nissana czy Hondy możemy liczyć na mocne, sprawne i zadbane silniki z pełnym wyposażeniem i to w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. To niewątpliwa zaleta!

Zadbane i wartościowe – wybór jest naprawdę szeroki!

Kolejną zaletą samochodów z Japonii jest ich stan techniczny. Japończycy słyną ze skrupulatności, dyscypliny i dbałości o detale. Bardzo często tamtejsze samochody były serwisowane w ASO do czasu sprzedaży. Ze względu na stosunkowo niewielkie koszty, pojazdy są naprawiane wyłącznie na częściach oryginalnych. Z tego powodu nie musimy obawiać się tzw. chińskich zamienników. To jednak nie wszystko! Japońskie pojazdy nie mają też wielkich przebiegów – w Kraju Kwitnącej Wiśni auta wyróżniają się niewielką liczbą przejechanych kilometrów (przez np. ograniczony dystans przejechany w mieście). Oczywiście, przebieg zawsze potwierdzisz u renomowanych firm, zajmujących się sprowadzaniem pojazdu do Polski.

Niewątpliwie, poza świetnym stanem pojazdów z Japonii możemy liczyć też na ich wyjątkowość. Wśród pojawiających się ogłoszeń są zarówno egzemplarze w miarę nowe, użytkowe (które możemy wykorzystać jako auta do pracy czy na rodzinne wypady), ale też prawdziwe perełki i unikaty, a wśród nich np. wyjątkowo wyposażone, wyprodukowane np. w latach 80 i 90 klasyczne Mercedesy, BMW, Astony Martiny, muscle cary z USA i podobne. Znajdziemy też mnóstwo tzw. JDMów (czyli pojazdów przyszykowanych specjalnie na japoński rynek, których nie znajdziemy w europejskich salonach).

Sprowadzenie pojazdu jest coraz łatwiejsze!

Jak sprowadzić auta z Japonii? To nie jest wcale skomplikowane! Wystarczy, że znajdziesz wymarzony pojazd na jednym z japońskich portali aukcyjnych (możesz wykorzystać do tego specjalne narzędzia firmy, która pomoże Ci sprowadzić auto). Następnie wskaż interesujący Cię samochód i… gotowe. Specjaliści zajmą się całą resztą, włącznie z logistyką sprowadzenia pojazdu, wypełnieniem obowiązkowych dokumentów i opłaceniem podatków. Pomogą Ci też dostosować samochód do wymogów polskiego prawa drogowego. Do Ciebie należy już tylko uregulowanie należności i radość z jazdy!

Sprowadzenie pojazdu w ten sposób jest niezwykle łatwe, stosunkowo tanie i pozwoli Ci na oszczędność ogromnej ilości czasu. Jeżeli myślisz więc o zakupie samochodu zagranicą, rozważ kwestię ściągnięcia auta z Japonii. To coraz popularniejszy kierunek poszukiwań, który bardzo się opłaca!
 

Leave A Comment