Ile kosztuje nas kredyt samochodowy?

W ostatnim czasie nie tylko ceny samochodów poszybowały w dół. To samo stało się także ze stopami procentowymi, których wysokość jest ustalana przez NBP. Wszystko to sprawia, że jest to bardzo dobry czas na zakup auta oraz na wzięcie kredytu, aby sfinansować taką inwestycję. Na to, ile wyniosą rzeczywiste koszty kredytu, ma wpływ wiele czynników. Poniżej wyjaśniamy, co głównie zaważa na tym, ile pieniędzy trzeba będzie zwrócić bankowi.

Na czym polega udzielenie kredytu samochodowego?

W zależności od marki oraz od tego, czy wymarzone auto jest samochodem z salonu, czy z drugiej ręki, jego cena może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet do kilkuset złotych. Aby móc pozwolić sobie na taki wydatek, często niezbędne okazuje się wzięcie kredytu.

Kredyt na samochód jest kredytem celowym. Oznacza to, że bank udzielający pożyczki wypłaca ją jedynie w związku z chęcią zakupu konkretnego samochodu. Przedmiotem kredytowania może być nie tylko samochód osobowy. Można liczyć na to, że bank sfinansuje również zakup ciężarówki czy motocykla.

Atrakcyjny kredyt na samochód wybierzesz, korzystając z serwisu https://finanse.rankomat.pl/.

Kredyt na samochód – co składa się na jego koszty?

Kredyt samochodowy w większości przypadków jest zdecydowanie atrakcyjniejszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy, który miałby sfinansować zakup auta. Mimo tego, tak jak w przypadku pożyczki gotówki, przyszły właściciel auta musi liczyć się z:

  • prowizją banku – jest pobierana za udzielnie kredytu, jej wysokość jest ustalana indywidualnie przez każdy bank. Jest to kwota, którą kredytobiorca płaci jednorazowo za to, że udzielono mu pożyczki. Prowizja stanowi pewien procent od uzyskanej kwoty
  • oprocentowaniem odsetek,
  • opłatami za ubezpieczenie kredytu, które w większości przypadku jest koniecznością.

Łączną wysokość kosztów kredytu w skali roku określa wskaźnik RRSO.

Dobra wiadomość jest taka, że banki chcąc przyciągnąć do siebie klienta, proponują bardzo atrakcyjne warunki kredytów samochodowych. Na co być więc szczególnie uczulonym, pożyczając pieniądze na samochód?

Bierzesz kredyt na samochód? Uważaj na te dodatkowe koszty!

Warunki pożyczek na auto są niekiedy tak korzystne ze względu na dodatkowe zabezpieczenia, których wymaga bank. Może okazać się, że znacznie podwyższają one całkowite koszty zobowiązania.

Bank od osoby zainteresowanej pożyczką na pojazd może wymagać wykupienia polisy na życie. Jak nietrudno się domyślić, może ona sporo kosztować. Jednak większym problemem okazuje się obowiązek zawarcia umowy AC z ubezpieczycielem.

To, ile będzie trzeba zapłacić za AC, zależy w dużej mierze od wieku pojazdu. Ci, którzy zamierzają kupić starszy samochód, są w zdecydowanie gorszym położeniu. Autocasco może kosztować ich krocie. Dlatego nie zawsze opłaca się brać kredyt samochodowy na auta ze starszego rocznika. Alternatywą dla takich osób będzie tradycyjny kredyt gotówkowy.

Analizując koszty i opłacalność pożyczki w konkretnej sytuacji, warto przejrzeć jak najwięcej ofert. To, że w jednym banku kredyt będzie kosztował o wiele więcej, niż zakładał przyszły kredytobiorca, nie oznacza, że tak samo będzie w pozostałych. Dokładnie przyjrzysz się wszystkim ofertom na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Leave A Comment