Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

19 sierpnia 2020
Bez kategorii, Nowości

Czasami włamanie do własnego auta jest konieczne, aby wyciągnąć z wnętrza zatrzaśnięte wcześniej kluczyki. Nazywa się to awaryjnym otwieraniem samochodów, którego powinni dokonywać profesjonaliści zajmujący się takimi usługami. Jak otworzyć samochód bez kluczyków i kiedy takie działanie jest niezbędne?

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie – co zrobić?

Zgubione lub skradzione kluczyki albo prozaiczne zatrzaśnięcie ich we wnętrzu samochodu – to najczęstsze przyczyny, przez które decydujemy się na awaryjne otwieranie samochodów. Problemy z otwarciem drzwi do auta związane są nie tylko z zatrzaśniętymi wewnątrz kluczykami, ale także zdarzają się:

  • w samochodach starszych rocznikach,
  • w autach, w których zawiodła elektronika,
  • w drzwiach samochodowych, w których zamarzł zamek.

W takich sytuacjach nawet zapasowy klucz może okazać się zbędny przy próbie szybkiego i sprawnego otwarcia zamka w samochodowych drzwiach. Co można w takiej sytuacji zrobić?

To próba dostania się do samochodu bez kluczyków. “Włamanie się do własnego auta” musi być podparte wiedzą i umiejętnościami, a również powinno być dokonywane z użyciem właściwych narzędzi. Nieumiejętne podejście do tematu może spowodować całkowite uszkodzenie zamka, a także zewnętrze minusy źle przeprowadzonej akcji (np. porysowanie lakieru samochodowego).

Ślusarz na pomoc

Awaryjne otwieranie samochodów jest pogotowiem ślusarskim w przypadku, gdy kluczyk zatrzaśniemy w środku lub z innych powodów nie możemy dostać się do własnego pojazdu. Profesjonaliści pracujący w takich punktach mają doświadczenie w otwieraniu drzwi samochodowych bez zapasowych kluczyków. Ślusarze, którzy zajmują się tego typu działalnością, będą potrafili otworzyć drzwi w starych, jak i nowych samochodach. Wiedza z zakresu otwierania różnych drzwi samochodowych jest istotna po to, aby nie uszkodzić zamka lub samej powierzchni auta.

Awaryjne otwieranie samochodów – na czym polega?

Ślusarz wybiera zazwyczaj jedną z dwóch najbardziej popularnych metod, czyli próbuje odblokować zamek lub wydostaje zatrzaśnięte kluczyki przez okno.

W pierwszej metodzie ślusarz używa profesjonalnych narzędzi, dzięki którym odblokowuje zamek. Nie powoduje on tym samym jego uszkodzenia czy innych widocznych uszczerbków w postaci np. zniszczenia uszczelek. Niestety – osoby, które decydują się na samodzielną próbę awaryjnego otwierania samochodu, najczęściej używają do tego śrubokrętów i drutów, które niszczą karoserię – a drzwi i tak zostają zamknięte.

Jeśli kluczyki są zatrzaśnięte wewnątrz, to aby je wydostać, ślusarz używa przyssawki okiennej w celu lekkiego odgięcia okna, a następnie poduszki hydraulicznej, dzięki której powstaje odpowiednio szeroki otwór. Przy pomocy haczyka i precyzji ślusarz dokonuje właściwych manewrów, aby wyciągnąć kluczyk z samochodu.

Awaryjne otwieranie samochodów takimi metodami jest niemal zawsze skuteczne. Nie powinno się samodzielnie dokonywać próby sforsowania drzwi, a już zupełną ostatecznością jest wybijanie okna w aucie.

Leave A Comment