Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Car fleet management – jakie korzyści oferuje?

13 lipca 2020
Bez kategorii, Nowości

Coraz więcej firm transportowych sięga po nowoczesne mechanizmy, wspierające działanie przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest car fleet management, który szczególnie w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Jakie korzyści wiążą się z tym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest car fleet management?

W ramach pojęcia car fleet management można wymienić wiele różnych działań, podejmowanych przez firmy specjalizujące się w tej usłudze. Między innymi przedsiębiorcy mogą skorzystać z zewnętrznego zarządzania flotą pojazdów w firmie, z monitorowania pojazdów i lokalizacji GPS w czasie rzeczywistym, z ostrzegania kierowcy o potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach w ruchu drogowym, z kontrolowania obiegu paliwa w przedsiębiorstwie, z zarządzania pracownikami mobilnymi, którzy realizują swoje działania w terenie, a także z automatycznego powiadamiania o wypadkach drogowych. Poszczególne firmy oferują różnorodny zakres tego typu usług. Czasem jest on mniej, a czasem bardziej rozbudowany.

Car fleet management – dla kogo?

Mechanizm car fleet management – https://www.satisgps.com, może przynieść wiele korzyści zarówno mniejszym, jak i większym firmom transportowym. Daje on realne wsparcie kadrze menedżerskiej, zarządzającej wszelkimi, firmowymi pojazdami oraz kierowcami. Najczęściej przedsiębiorstwa, oferujące tego typu usług oferują zróżnicowany cennik. Stawki dla poszczególnych firm uzależnione są od wielkości prowadzonej działalności gospodarczej, liczby pojazdów oraz pracowników, podlegających kontroli.

Car fleet management – jakie korzyści?

No ale do sedna – jakie korzyści oferuje mechanizm car fleet management? Umożliwia precyzyjne monitorowanie pojazdów, śledzenie ich parametrów eksploatacyjnych, w tym kontrolę paliwa. Efektem zastosowania tego mechanizmu są rzetelne raporty i analizy, które pomagają w podjęciu istotnych dla przedsiębiorstwa decyzji. Korzystając z car fleet management możliwe jest ograniczenie wydatków na paliwo, zlikwidowanie zbędnych przebiegów, a także wszelkich nadużyć pracowniczych. Przy okazji system poprawia bezpieczeństwo pracowników i i przewożonych towarów. Kierowcy na bieżąco otrzymują bowiem powiadomienia o wszelkich, możliwych utrudnieniach.

Jak znaleźć firmę, oferującą takie usługi?

Każda większa firma transportowa powinna zatem nawiązać współpracę z podmiotem, oferującym car fleet management. Odpowiedniego kontrahenta można znaleźć bez problemu w Internecie. Wystarczy poczytać opinię na temat dostępnych podmiotów i wybrać najlepszą ofertę.

Leave A Comment