Motor Trade Insurance – co to jest i kto może z niego korzystać?

27 września 2018
Bez kategorii, Nowości

Motor Trade Insurance jest jednym z rodzajów specjalistycznych ubezpieczeń dedykowanych przedsiębiorcom. Pozwala ono objąć ochroną firmową flotę samochodów (np. busów, autobusów, aut dostawczych czy ciężarowych), jak również samochodów należących do klientów firmy (chodzi tutaj o zawód mechanika, lakiernika, blacharza etc.). Dlaczego warto skorzystać z Motor Trade Insurance?

Ubezpieczenie dla przedsiębiorców

Są branże, w obrębie których działające przedsiębiorstwa korzystają z samochodów firmowych. Można tu wyróżnić kurierów, serwisantów, kierowców ciężarówek, przedstawicieli handlowych, jak również osoby korzystające z pojazdów służbowych na własny użytek za przyzwoleniem firmy. Do wyszczególnionego grona zaliczyć można również przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Coraz częściej w zakres oferowanych usług wchodzi dojazd do klienta. W przypadku wszystkich wymienionych zawodów awaria pojazdu utrudnia lub całkowicie uniemożliwia pracę, narażając tym samym na straty. Jest to główny powód, dla którego warto zaopatrzyć się w polisę.

Wspomniane we wstępie Motor Trade Insurance chroni firmę przed wydatkami związanymi z naprawą uszkodzonego samochodu, należącego do przedsiębiorstwa. Mogą z niego korzystać również ci, którzy ze względu na świadczone usługi biorą odpowiedzialność za auto klienta. Mowa tutaj o dealerach i mechanikach samochodowych, ale też przedsiębiorcach prowadzących hotele i restauracje (odprowadzanie auta na parking). Polisa gwarantuje odszkodowanie w razie zniszczenia powierzonego pod opiekę mienia, bez względu na przyczynę powstania uszkodzeń.

Więcej szczegółów na temat polisy dedykowanej przedsiębiorcom przeczytasz na stronie https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance.

Z troski o dobre imię

Każdemu kto prowadzi własny biznes zależy na tym, żeby cieszył się on poszanowaniem odbiorców. Zadowolony klient nie tylko wróci by ponownie skorzystać z naszych usług, ale też przekaże wieść o nich innym zainteresowanym.

W jazdę samochodem bez względu na typ wpisane jest pewne ryzyko. Zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, których konsekwencji nie da się uniknąć. W wyjściu z nich z twarzą pomoże kompleksowy pakiet ubezpieczeń dla przedsiębiorców, z którego pokryte zostaną koszty ewentualnych napraw i wypłacone zostanie odszkodowanie dla pokrzywdzonego klienta. Zmniejszy to jego niezadowolenie i ograniczy do minimumprawdopodobieństwo, że będzie szerzył negatywne opinie o firmie.

Leave A Comment