3 najlepsze aplikacje samochodowe na iOS

Jazda samochodem po polskich drogach wymaga sporo cierpliwości – liczne korki, zniszczone nawierzchnie i częste remonty sprawiają, że kierowcy szukają sposobów na zwiększenie ekonomii jazdy i unikanie problemów na trasie. Dzięki aplikacjom samochodowym na smartfona, jazda autem po mieście i poza terenem zabudowanym jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Oto 3 aplikacje, które poleca się kierowcom.

Fuel Buddy

Fuel Buddy to aplikacja, dzięki której mierzy się koszty zużytego paliwa, napraw, przeglądów okresowych, a także zakupu ubezpieczeń obowiązkowych i fakultatywnych. Program w prosty sposób pomaga zoptymalizować koszty użytkowania samochodu, a także wygenerować raporty dotyczące wydatków, związanych z eksploatacją pojazdu w różnych okresach w roku. Dzięki statystykom przejechanych tras i raportom dotyczącym awaryjności auta, można sprawdzić, czy warto zastanowić się na zakupem innego pojazdu, czy samochód posłuży jeszcze przez jakiś czas.

Z Fuel Buddy można korzystać również w celu przygotowania auta do sprzedaży. Dzięki wyliczeniom aplikacji, kupujący otrzyma raport dotyczący rzeczywistego zużycia paliwa i kosztów eksploatacji pojazdu. Takie wyliczenie może zachęcić do zakupu, gdyż wykaże, że niedroga eksploatacja jest faktem.

Yanosik

Yanosik to najpopularniejsza w Polsce aplikacja, dzięki której kierowcy dowiadują się o korkach, fotoradarach, nieoznakowanych patrolach i innych utrudnieniach na drodze. Z aplikacji warto korzystać codziennie, bez względu na długość pokonywanych tras – aby mieć stały dostęp do Yanosika, powinno się zadbać o sprawność smartfona. W tym celu można dodatkowo zainwestować w iphone insurance.

Z Yanosika korzysta ponad 1,5 mln użytkowników, z których każdy ma możliwość dodawania informacji o korkach lub patrolach. Dodatkowo aplikacja posiada funkcję wideo rejestratora oraz opinie o stacjach paliw, restauracjach dla kierowców i cenach w poszczególnych miejscach.

Mapy Google

Bezpłatna aplikacja firmy Google umożliwia planowanie trasy przejazdu, a także zawiera szereg informacji o ruchu drogowym. Informacje o korkach, objazdach i robotach drogowych są zbierane anonimowo od kierowców korzystających z Mapy Google. Co ważne, aplikacja jest przyjazna nie tylko dla kierowców, którym proponuje kilka alternatywnych tras, ale również dla pieszych, rowerzystów i osób korzystających z transportu publicznego. Dodatkowo zapisaną mapę można otworzyć w trybie off-line, dzięki czemu mapa jest dostępna w miejscach, w których dostęp do Internetu jest ograniczony.

Leave A Comment