Nissan GT-R Track Edition – El Torro

14 lutego 2013
Bez kategorii, Nissan Nowości

Najszybszy seryjnie produkowany Nissan doczekał się kolejnej edycji specjalnej, tym razem dedykowanej ludziom, którzy lubią od czasu do czasu poszaleć na torze.


Z racji przeznaczenia samochodu, główny nacisk postawiono na jego lepsze prowadzenie i zachowanie podczas szybkiego pokonywania szykan i prostych. Dostał on nowe pneumatyczne amortyzatory Bilstein DumpTronic wyposażone w możliwość regulacji twardości i stopnia amortyzacji. Całe auto zostało dodatkowo odrobinę obniżone, a inżynierowie Nissana zadbali o lepsze chłodzenie hamulców. Moc pozostała bez zmian i wynosi 545 KM i 463 Nm.

Najnowszy Nissan GT-R Track Edition z zewnątrz charakteryzować się będzie nowym ultralekkim spojlerem wykonanym w całości z carbonu, który ma zapewnić lepszy docisk do podłoża. Dodatkowo, auto wyposażono w nowe koła, w skład których wchodzą felgi ze stopów lekkich firmy RAYS oraz wyczynowe opony Dunlop SP Sport Maxx GT 600 DSST CTT. Kupując Nissana do wyboru będziemy mieli jeden z 5 lakierów: Pearl White, Solid Red, Jet Black, Gun Metallic i Deep Blue Pearl. W środku znajdziemy fotele o lepszym trzymaniu bocznym niż w serii oraz brak tylnych siedzeń, które zastąpiono materiałową „szmatą”. Wszystko, aby zyskać kilka gramów, a tym samym obciąć cenne milisekundy z czasu okrążenia.

Niestety, Nissana GT-R Track Edition będą mogli kupić tylko Amerykanie… I to też nie wszyscy, ponieważ producent postanowił ograniczyć edycję do zaledwie 150 sztuk.

Bartłomiej Urban

2 Comments

Leave A Comment