Volkswagen Polo R WRC Street – najszybsza polówka

16 grudnia 2012
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Panie i panowie, oto Volkswagen zaprezentował Polo R WRC Street, najszybsze Polo jakie kiedykolwiek powstało.


Pod maską małego, wściekłego Volkswagena znalazł się 4-cylindrowy, turbodoładowany, 2-litrowy silnik znany między innymi z Golfa GTI. Dzięki mocy aż 217 koni (moment obrotowy 349 Nm), pozwala rozpędzić „Polówkę” aż do 243 km/h, a sprint do setki trwa 6.4 sekundy. Napęd jest wciąż przesyłany na przednią oś za pośrednictwem manualnej 6-cio biegowej skrzyni. Auto gotowe do jazdy, czyli z kierowcą o wadze 68 kg, z 7-kilogramowym bagażem i bakiem zalanym w 90 % ma ważyć 1324 kg. Producent podaje, że auto będzie palić średnio 7.4 litra na 100 km.

Z zewnątrz Polo R WRC będzie charakteryzować się między innymi specjalnym białym lakierem wraz z szaro-niebieskimi pasami na wzór wyścigowego modelu R WRC Rally. Ponadto, zmieniono przedni zderzak, który jest teraz nieco niższy i posiada większe wloty powietrza, a na tyle zagościł spojler oraz dyfuzor. Volkswagen dostał także 18-calowe felgi ze stopów lekkich, pod którymi schowają się ogromne 16-calowe tarcze hamulcowe. W środku znajdziemy między innymi czarną podsufitkę, kierownicę obszytą alkantarą, sportowe fotele z emblematami WRC czy sportowe pedały.

Wszyscy zainteresowani mogą już składać zamówienia na Polo R WRC Street, muszą jednak się śpieszyć ponieważ wyprodukowanych zostanie jedynie 2500 sztuk. Ceny zaczynają się od 33 900 euro, a pierwsze egzemplarze powinny trafić do właścicieli we wrześniu przyszłego roku.
Bartłomiej Urban

Leave A Comment