VW Bora – only in China

29 listopada 2012
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Pamiętacie jeszcze taki model jak Bora, który kilka lat temu był dostępny w polskich salonach VW? Koncern właśnie zaprezentował jego kolejną odmianę, przeznaczona wyłącznie na rynek chiński.


Tak naprawdę Bora nigdy nie zniknęła z naszego rynku, tylko była produkowana pod inną nazwą – Jetta. W Chinach jednak stara nazwa ma się wciąż dobrze, dlatego producent postanowił zmodernizować obecną generację poprzez przekazanie jej kilku cech z amerykańskiego odpowiednika. Główne zmiany wizualne to zastosowanie kanciastych świateł wraz z chromowanymi wstawkami oraz lekkim retuszem grilla. W środku zmiany były jeszcze bardziej kosmetyczne i opierały się głównie na dodaniu kilku drewnianych i chromowanych elementów między innymi wokół nawigacji.

Pod maską znajdziemy silnik 1.4 TSI, który generuje moc 122 koni. Motor został wyposażony w technologię BlueMotion, w skład której wchodzi system start/stop oraz odzyskiwania energii z hamowania. Do wyboru będziemy mieli skrzynię 6-biegową manualną lub automatyczną DSG z podwójnym sprzęgłem. Napęd jest oczywiście przenoszony na przednią oś.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment