Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Napęd AWD i pakiet Speed Pack do Jaguara XFR

31 sierpnia 2012
Bez kategorii, Jaguar Nowości
AWD w Jaguarze

Na trwającym obecnie Moscow Motor Show 2012 odbyła się oficjalna premiera systemu All-Wheel Drive (AWD), czyli napędu na cztery koła, montowanego w modelach Jaguar XF i XJ. Samochody z napędem na dwie osie będą dostępne w sprzedaży od roku modelowego 2013. Drugą nowością zaprezentowaną w Moskwie jest opcja Speed Pack dla Jaguara XFR.

System AWD jest dostępny z nowym 3,0-litrowym silnikiem benzynowym V6 Jaguara z doładowaniem, o mocy 340 KM współpracującym z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i wyposażonym w technologię Start / Stop. Napęd na cztery koła Jaguara działa inteligentnie, ponieważ stale monitoruje poziom przyczepności i kontroluje działania kierowcy. System wspiera wykonywane manewry np. wyprzedzania i reaguje na poślizg kół, umożliwiając maksymalną przyczepność w każdych warunkach.

„Napęd na dwie osie jest szczególnie przydatny w strefie klimatycznej, w jakiej się znajdujemy. W warunkach niskiej przyczepności – w trakcie ulewnego deszczu, śniegu, bądź lodu na drodze system AWD Jaguara automatycznie przenosi napęd na cztery koła w celu optymalizacji trakcji i poprawy stabilności pojazdu, a zatem bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów” – powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Jaguar XFR z pakietem Speed Pack

Jaguar XFR z pakietem Speed Pack

Jaguar XFR z pakietem Speed Pack

Jaguar XFR z pakietem Speed Pack

W ramach Moscow Motor Show Jaguar ogłosił także wprowadzenie nowego pakietu do najmocniejszej wersji Jaguara XF. Opcja Speed Pack dla modelu XFR obejmuje zmienione zawieszenie i aerodynamiczne ulepszenia. Co istotne, limit maksymalnej prędkości ulega podwyższeniu do 280 km/h. Potężny 5,0-litrowy silnik V8 o mocy 510 KM w ramach pakietu Speed Pack zostanie zoptymalizowany, a jego skrzynia biegów będzie skalibrowana do nowej prędkości maksymalnej. Jednocześnie osiągi Jaguara XFR z pakietem Speed Pack polepszono o 11% przy jednoczesnym ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych o 8%.

Leave A Comment