Volkswagen przejmuje kontrolę nad Porsche

17 lipca 2012
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

Przyspieszony proces integracji umożliwi połączenie działalności związanej z produkcją samochodów już z dniem 1 sierpnia 2012 – Volkswagen Group w pełni przejmuje kontrolę nad działalnością Porsche uzyskując pozostałe 50,1% udziałów za 4,46 mld euro – Zyski netto w wyniku integracji, w wysokości około 320 mln euro, zostaną podzielone po połowie między obie firmy
Volkswagen AG i Porsche Automobil Holding SE (Porsche SE) już 1 sierpnia 2012 roku utworzą wspólny koncern.

Działalność Porsche związana z produkcją samochodów zostanie włączona do koncernu Volkswagen. Zintegrowany Koncern Motoryzacyjny Volkswagena i Porsche powstanie około dwa lata wcześniej, niż było to zaplanowane w porozumieniu z sierpnia 2009 roku. Jako zapłatę za wniesienie 50,1 procent udziałów w Porsche AG, Porsche otrzyma od Volkswagena około 4,46 mld euro.

„Wyjątkowa marka Porsche będzie teraz integralną częścią koncernu Volkswagen. To dobra wiadomość dla Volkswagena, dla Porsche oraz dla Niemiec jako kraju, w którym działają obie spółki. Poprzez połączenie swojej działalności operacyjnej Volkswagen i Porsche staną się w przyszłości jeszcze mocniejsze, zarówno pod względem finansowym, jak i strategicznym. Możemy teraz jeszcze ściślej współpracować i poprzez odpowiednio ukierunkowane inwestycje w produkty i technologie razem wykorzystywać nowe możliwości wzrostu w dochodowym segmencie premium. Przyniesie to korzyści naszym klientom, pracownikom, a także akcjonariuszom” – wyjaśnił prof. dr Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG.

Leave A Comment