MINI Roadster – Premiera w Polsce

20 kwietnia 2012
Bez kategorii, MINI Nowości

18 kwietnia BMW Polska zaprezentowało grupie zaproszonych dziennikarzy oraz ludzi szeroko rozumianego show biznesu najnowsze, szóste już dziecko firmowane skrzydlatym logo Mini – model Roadster.


MINI Roadster

MINI Roadster

MINI Roadster

MINI Roadster

Impreza prowadzona przez Maćka Rocka odbyła się w industrialnych klimatach warszawskiego Studia Las. Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania przedstawicieli marketingu marki, którzy opowiadali o szczegółach dotyczących nowego auta, zarówno w kwestii detali stylistycznych, parametrów technicznych jak też wyposażenia. Z ciekawostek – personalizując swojego Mini Roadstera klient ma możliwość zamówienia zestawu Mini Connected integrującego samochód z iPhone’m, dzięki czemu kierowca ma możliwość w każdej chwili opublikować na Facebooku np. swoją aktualną lokalizację, prędkość z jaką się porusza czy informację o tym czy dach jest otwarty czy zamknięty. Dla osób zbierających hurtowo tzw. „Lubię to!” zakup Mini może okazać się początkiem nowej ery.

Co więcej, w wyposażeniu opcjonalnym znajduje się gadżet rejestrujący całkowity sumaryczny czas jazdy z otwartym dachem, a wyniki można porównywać z innymi właścicielami Miniaków z całego świata. Polscy, ograniczeni kiepską pogodą, kierowcy chyba nie mają wielkich szans w rywalizacji z mieszkańcami ciepłego południa Europy…


MINI Roadster

MINI Roadster

MINI Roadster

MINI Roadster
Dla zainteresowanych kwestiami technicznymi garść informacji:

– szyba nachylona pod kątem o 13 stopni ostrzejszym niż w coupe

– bagażnik o pojemności 240 litrów, otworem umożliwiającym przewiezienie nart (nie ograniczany przez składany dach)

– specjalna grodź w kabinie usztywniająca nadwozie i jeszcze bardziej upodabniająca prowadzenie Mini do jazdy gokartem

– silniki benzynowe o mocach 122 KM (Cooper), 184 KM (Cooper S), 211 KM (John Cooper Works) oraz diesel 143 KM (Cooper SD)

– przyspieszenie do 100 km/h od 6.5 s (John Cooper Works) do 9.2 s (Cooper)

– prawie 9000 kombinacji personalizacji wyglądu Roadstera (kolory lakieru, pasów na nadwoziu, felg, itd.)

Auto będzie dostępne w polskich salonach sprzedaży już od 27 kwietnia. Cennik przedstawiamy poniżej:

Pobierz pełny cennik i wyposażenie nowego MINI Roadster

Lista dodatkowego wyposażenia jest bardzo długa i pozwala na skonfigurowanie auta swoich marzeń każdemu miłośnikowi jazdy z wiatrem we włosach, ale cena może podnieść się szybko nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Artur Mierzejewski

Leave A Comment