Chevrolet Trailblazer na Bangkok Motor Show

22 marca 2012
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Chevrolet Trailblazer w produkcyjnej wersji zadebiutował podczas trzydziestego trzeciego Bangkok International Motor Show. Samochód wejdzie do sprzedaży w Tajlandii w czerwcu tego roku.


Chevrolet Trailblazer

Chevrolet Trailblazer

Chevrolet Trailblazer

Chevrolet Trailblazer

Siedmiomiejscowy SUV jest oferowany w konfiguracji z napędem na dwa lub cztery koła oraz w dwóch wersjach wyposażenia (podstawowej LT i topowej LZT). Do napędu posłuży nowy, czterocylindrowy diesel Duramax o pojemności 2,5 i 2,8 litra. Mocniejsza wersja o większej pojemności rozwija 180 KM i 470 Nm momentu obrotowego w przypadku zastosowania automatycznej przekładni sześciobiegowej, natomiast w połączeniu ze skrzynią manualną o pięciu przełożeniach silnik generuje 440 Nm. Jednostka 2,5 l ma moc 150 KM i moment obrotowy 350 Nm.

Samochód został zaprojektowany z myślą o eksploatacji w mieście, jednak zdaniem producentów sprawdzi się również poza ubitymi szlakami oraz podczas szybkich podróży autostradą. O rodzinnym charakterze nowego Trailblazera świadczy przestronna kabina pasażerska z trzema rzędami siedzeń. Fotele w drugim rzędzie składają się w konfiguracji 60/40, tworząc płaską powierzchnię, a te w ostatnim rzędzie można złożyć w stosunku 50/50.

Jak przystało na nowoczesnego SUVa, Trailblazer oferuje swoim pasażerom nie tylko komfortowe warunki podczas podróży, ale także zapewnia im bezpieczeństwo. W wyposażeniu znalazły się takie elementy, jak kontrola trakcji, ESP, ABS, liczne systemy wspomagające kierowcę oraz poduszki powietrzne chroniące w razie wypadku kierowcę i pasażerów.

Chevrolet / MT

Leave A Comment