Nowy SUV od Porsche o nazwie Macan

16 lutego 2012
Bez kategorii, Nowości Porsche

Nowe sportowe auto z segmentu SUV koncernu Porsche AG będzie nosiło nazwę Macan. Słowo to pochodzi z języka indonezyjskiego i oznacza „tygrys”, którego cechy i wywoływane emocje: gibkość, moc, dynamika i fascynacja, doskonale charakteryzują także nowe auto off-road koncernu Porsche.


„Macan łączy wszystkie cechy auta sportowego z możliwościami, jakie daje SUV i jest prawdziwym Porsche” – mówi Bernhard Maier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Porsche AG. „Nazwa nowego modelu dobrze pasuje do marki, świetnie brzmi w wielu językach i dialektach oraz przywołuje pozytywne skojarzenia”.

Jako piąta linia modelowa w Porsche, Macan stanowi kluczowy element Strategii 2018, zgodnie z którą producent aut sportowych chce rozszerzać swoje portfolio. Porsche wypuszczając na rynek model Macan, chce powtórzyć sukces Cayenne. Pierwsze egzemplarze nowego auta opuszczą linię produkcyjną w Lipsku w 2013 roku. Do tego momentu, zakład w Saksonii będzie rozbudowywany tak, aby powstała tam w pełni rozwinięta fabryka produkująca auta (z montażownią i lakiernią). Ta inwestycja o wartości 500 milionów euro będzie jedną z największych w historii koncernu Porsche. W perspektywie kilku następnych lat, dzięki fabryce powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Nazwy kolejnych modeli Porsche opisują specyficzne cechy każdego z aut i bezpośrednio się do nich odnoszą. Boxster to połączenie silnika w układzie bokser oraz słowa „roadster”. Cayenne to ostrość. Cayman jest zwinny, a Panamera to coś więcej niż Gran Turismo, to auto zdolne wygrywać długodystansowe wyścigi Carrera Panamericana.

KPI

Leave A Comment