Jeep Liberty z napędem na przednią oś?

25 listopada 2011
Bez kategorii, Jeep Nowości

Jeep pozbawiony napędu 4×4 jest złamaniem wszelkich zasad dla ortodoksyjnych fanów marki. Dla pozostałych klientów może okazać się szansą na pierwszy kontakt z firmą Jeep.

Jeep Liberty z napędem na przednią oś? Jeep Liberty z napędem na przednią oś? Jeep Liberty z napędem na przednią oś? Jeep Liberty z napędem na przednią oś?

Jeep Liberty (w Polsce znany pod nazwą Cherokee) może się stać pierwszym modelem marki, który zostanie pozbawiony napędu na cztery koła. Crossover trafi na rynek w 2013 r. Produkcją zajmą się zakłady w Toledo (Ohio). W nową linię produkcyjną Chrysler zainwestuje 1,7 mld $.

Jeep Liberty z napędem na przednią oś? Jeep Liberty z napędem na przednią oś? Jeep Liberty z napędem na przednią oś? Jeep Liberty z napędem na przednią oś?

Brak napędu 4×4 w wersji podstawowej ma się stać źródłem nowych doświadczeń dla nabywców Liberty. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak argumentacja rynkowa – pojazd z napędem 2WD będzie tańszy, a w rezultacie może przysłużyć się w procesie pozyskiwania nowych klientów, którzy będę chcieli zakupić Jeepa, nie myśląc wcale o jeździe poza asfaltem. Dla bardziej wymagających klientów Jeep pozostawi możliwość zakupu wersji z napędem 4×4 w opcji.

Dziennikarze Car & Drive twierdzą, iż pod maskę trafi m.in. czterocylindrowy silnik 1,8 i przebudowany motor 2,4 l., a także jednostka V6 Pentastar o pojemności 3,6 l. Jeep Liberty z założenia ma być modelem globalnym, eksportowanym na wiele rynków.

źródło: WCF / MT

Leave A Comment