Rusza produkcja Skody Rapid

12 października 2011
Bez kategorii, Nowości Skoda

Skoda rozpoczęła produkcję nowej kompaktowej limuzyny przeznaczonej na rynek indyjski. Model ten pojawi się w Indiach jeszcze przed końcem tego roku.


Skoda Rapid produkowana w fabryce w Pune, jest odpowiedzią marki na zapotrzebowanie klientów z Indii. Samochód będzie wzmacniać pozycję czeskiego producenta na tym ważnym rynku azjatyckim. Nowy model jest istotną częścią strategii wzrostu Skoda, zgodnie z którą marka do 2018 roku na świecie zamierza osiągnąć sprzedaż na poziomie co najmniej 1,5 miliona samochodów sprzedawanych rocznie.

Długość 4,39 m, szerokość 1,70 m oraz wysokość 1,47 m, pozycjonują Skodę Rapid pomiędzy Fabią, a Laurą/Octavią. Jest to model, który pojawi się jedynie na rynku indyjskim. Model produkcyjny, prezentowanego podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie MissionL, pojawi się w przyszłym roku na rynku europejskim.

Obecna w Indiach od 2001 roku, marka stale zwiększa poziom sprzedaży swoich modeli. Od początku br. sprzedaż aut Skody wzrosła w Indiach o około 50 procent.

Fabryka Volkswagena w indyjskiej miejscowości Pune powstała w 2009 roku. Po Fabii, nowa Skoda Rapid jest drugim produkowanym tu modelem. Poza Pune, Skoda produkuje swe samochody również w Aurangabad, gdzie z taśm zjeżdżają modele Superb, Laura i Yeti, wszystkie przeznaczone na rynek indyjski.

źródło: Skoda

Leave A Comment