Najmocniejszy Ford Mondeo teraz ze skrzynią manualną

26 września 2011
Bez kategorii, Ford Nowości

Topowe wersje Forda Mondeo – Titanium i Titanium S – wyposażone w 2-litrową, turbodoładowaną jednostkę benzynową EcoBoost będą dostępne, obok modeli z automatyczną przekładnią dwusprzęgłową PowerShift, z 6-biegową skrzynią manualną.

Najmocniejszy Ford Mondeo teraz ze skrzynią manualną Najmocniejszy Ford Mondeo teraz ze skrzynią manualną Najmocniejszy Ford Mondeo teraz ze skrzynią manualną Najmocniejszy Ford Mondeo teraz ze skrzynią manualną

Silnik EcoBoost o pojemności skokowej 2 litrów występuje w dwóch wariantach mocy: 203 i 240 KM. Pod koniec roku jednostka będzie oferowana z manualną przekładnią 6-biegową. Początkowo nowy tandem wejdzie do sprzedaży w Niemczech, Holandii i Szwajcarii, natomiast debiut na pozostałych rynkach europejskich zaplanowano w późniejszym terminie.

Producent podaje, iż wersja o mocy 203 KM połączona z ręczną skrzynią biegów zadowala się średnio 7,3 litra benzyny na 100 kilometrów i wydziela 176 g/km CO2. Ta sama kombinacja silnika i przekładni będzie dostępna również w Fordzie S-MAX Titanium i Titanium S.

Z kolei jednostka EcoBoost produkująca 240 KM i współpracująca z „manualem” będzie najszybszą obecnie oferowaną wersją flagowego Forda, pozostawiając w tyle w kwestii osiągów poprzedni model Mondeo ST220 z 3-litrowym silnikiem V6. Nowa konstrukcja jest przy tym o 30% bardziej wydajna paliwowo i wydziela o 30% mniej dwutlenku węgla.

źródło: CS / Moto Target

Leave A Comment