Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA

Podczas 10. edycji North American Concept Vehicle of the Year Awards w Detroit wybrano najlepsze modele koncepcyjne 2011 roku. Najbardziej Znaczącym Modelem Roku 2011 został hybrydowy Jaguar C-X75. Jest to trzeci model w historii Jaguara odznaczony w tym plebiscycie – po Jaguarze ALC w 2005 oraz C-XF w 2007 roku.

Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA

Dzięki Amerykańskim Nagrodom dla Pojazdów Koncepcyjnych wyróżniane są modele aut i kierunki rozwoju technologii w motoryzacji, które będą kształtować przemysł samochodowy w przyszłości. W tym roku jury oceniało 29 koncepcyjnych pojazdów, wśród których znalazły się m.in.: Audi Quattro czy Porsche 918 RSR. Jednak to Jaguar C-X75 zdobył największe uznanie specjalistów.

„Jaguar C-X75 przykuwa uwagę jak żaden inny model. Łączy w sobie piękno, wydajność najszybszych sportowych aut oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Cieszymy się, że docenili to specjaliści z USA przyznając mu prestiżowy tytuł Koncepcyjnego Samochodu Roku 2011” – mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA Koncepcyjny Jaguar C-X75 nagrodzony w USA

Nie jest to pierwsza nagroda hybrydowego supersamochodu Jaguara. Pojazd wzbudził ogromne zainteresowanie, jako dowód doskonałości w zakresie innowacji technologicznych już na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku, gdzie C-X75 miał swoją premierę. W lutym 2011 zdobył nagrodę Louis Vuitton Classic Concept 2010, przyznawaną przez znawców motoryzacji, designu i produktów luksusowych.

Jaguar C-X75 to najbardziej zaawansowany model brytyjskiej marki, który redefiniuje pojęcie samochodu ekologicznego. Jego atrakcyjny wygląd idzie w parze z niską emisją CO2 na poziomie 99 g/km oraz wysokimi osiągami – w 3 sekundy osiąga „setkę” i rozpędza się do 320 km/h. Dzięki połączeniu takich cech powstał Jaguar przyszłości, który pojawi się na rynku w limitowanej ilości już w 2013 roku. Szacunkowa wartość auta, w zależności od rynku, plasować się będzie w przedziale 700-900 tys. funtów (3,1-4 mln złotych).

źródło: Jaguar

Leave A Comment