MR Car Design bierze na warsztat Maserati Quattroporte

Następca obecnego Maseratri Quattroporte spodziewany jest już w przyszłym roku. Auto, które niedawno mieliśmy przyjemność testować wciąż jednak ma zagorzałych fanów, pomimo, że jest na rynku już od kilku lat. W sercach miłośników włoskiem motoryzacji wciąż jest jedną z najlepszych ekskluzywnych limuzyn na świecie. Potwierdzeniem nieustającego zainteresowania tym modelem jest aktywność firm tuningowych proponujących kolejne modyfikacje.

MR Car Design bierze na warsztat Maserati Quattroporte MR Car Design bierze na warsztat Maserati Quattroporte MR Car Design bierze na warsztat Maserati Quattroporte MR Car Design bierze na warsztat Maserati Quattroporte

Najnowszy pakiet został przygotowany przez firmę MR Car Design i przeznaczony jest dla modelu z roczników 2003-2008. Niemiecki tuner zajął się zarówno wyglądem jak też stroną techniczną Quattroporte.

Auto napędzane 4.2 litrowym silnikiem V8 otrzymało nowe mapy wtrysku oraz specjalnie zaprojektowany układ wydechowy ze stali nierdzewnej, dzięki czemu moc wzrosła do 430 KM. Maksymalny moment obrotowy podniesiono z 451 Nm do 480 Nm.

Zmieniono także zawieszenie Maserati i koła – zamontowano felgi Vossen o średnicy 22 cali z oponami 245/30 z przodu oraz 295/25 na tylnej osi. W zawieszeniu znalazły się nowe sprężyny H&R obniżające auto o 20 do 30 mm. Ostatnie dotknięcie artysty to przyciemnione szyby, które podkreślają tajemniczy i groźny design Quattroporte. Wielkie brawa dla MR Car za odświeżenie i udoskonalenie auta, które już uważaliśmy za doskonałe.

źródło: wł

Leave A Comment