Elektryczne Audi A2 we Frankfurcie ?

Nie jest już tajemnicą, że Audi w niedalekiej przyszłości planuje ekspansję na rynku samochodów elektrycznych. Gama ekologicznych pojazdów będzie prezentowana jako seria e-tron. Informacja o wersji e-tron małego Audi A2 nie jest zatem dla nas żadnym zaskoczeniem.

AUDI A2 – 2002
Elektryczne Audi A2 we Frankfurcie ? Elektryczne Audi A2 we Frankfurcie ? Elektryczne Audi A2 we Frankfurcie ? Elektryczne Audi A2 we Frankfurcie ?

Ostatnie miesiące to intensywne prace owocujące wieloma zaprezentowanymi prototypami opartymi zarówno na sprzedawanych seryjnie modelach, jak też zupełnie nowymi autami koncepcyjnymi.

Wg magazynu Autoexpress Audi planuje pokazać podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie wyciągnięte z magazynu, nieprodukowane już A2 z napędem elektrycznym. Wszelkie źródła potwierdzają jednak, że A2 nie wróci z tradycyjnym napędem, a jedynie jako e-tron. Docelowo na rynku powinno się pojawić nowe A2, które będzie można nabyć jako EV jak również z silnikiem spalinowym.

Mając na uwadze bardzo mizerną sprzedaż pierwszego A2 Audi planując kolejną jego generację z pewnością nie popełni już podobnego błędu i stworzy model, który nie będzie po prostu brzydki. Patrząc na ostatnie premiery koncernu z Ingolstatdt wierzymy, że nowe małe Audi będzie konkurencyjne nie tylko pod względem technologii ale także stylistyki.

źródło: wł

Leave A Comment