Wspólny projekt Aston Martina i Zagato

Z okazji 50-tej rocznicy pojawienia się Astona Martina DB4GT Zagato, producent tych legendarnych aut ponownie przy współpracy z włoską firmą Zagato tworzy nowy projekt, który ujrzy światło dzienne już 21 maja Villa D’Este Concours. Drogowy debiut nastąpi tydzień później, 28 maja na torze Nurburgring.


Auto koncepcyjne, którego ogólny zarys możemy zobaczyć na ujawnionym zdjęciu powstało prawdopodobnie na skutek inspiracji modelem Virage. Przewiduje się, że wejdzie do produkcji w 2012 roku.

„Praca z Zagato jest dla naszego zespołu inspiracją, jesteśmy pewni, że stworzymy nowoczesne auto nawiązujące do tradycji sprzed 50 lat” – powiedział szef projektantów Aston Martin, Marek Reichman.

ASTON MARTIN DB4 GT ZAGATO – 1961 ROK
Wspólny projekt Aston Martina i Zagato Wspólny projekt Aston Martina i Zagato Wspólny projekt Aston Martina i Zagato Wspólny projekt Aston Martina i Zagato

Pierwszy DB4GT Zagato powstał w 1960 roku, seryjna produkcja rozpoczęła się rok później, a jej wynikiem było 19 sprzedanych egzemplarzy. Co ciekawe, wszystkie 19 sztuk wciąż istnieje i są to najjaśniejsze perły w najlepszych kolekcjach aut na całym świecie.

„Ponowne zmieszanie DNA Astona Martina i Zagato pozwoli na powstanie czegoś na miarę ikony, jaką był DB4GT. Jej czasy minęły, ale wciąż pozostaje najsłynniejszym Astonem w historii” – dodał szef Aston Martina, Ulrich Bez.

źródło: wł

Leave A Comment