Samochodowe ekrany w końcu w 3D

4 maja 2011
Bez kategorii, Akcesoria i gadżety

Większość się tego spodziewała od premiery Avatara, kiedy kino trójwymiarowe stało się popularniejsze i zadziałało na ludzką wyobraźnię. Ekrany 3D wreszcie pojawiły się w samochodach, aby dzieci mogły oglądać swoje ulubione bajki tak jak lubią.

Dotychczas technologia ta była dość droga i nie upowszechniła się w motoryzacji. Teraz firma MasterImage 3D, będąca czymś w rodzaju guru w dziedzinie telewizji trójwymiarowej podjęła się tego wyzwania i postanowiła dać pasażerom możliwość oglądania filmów 3D.

Wg pierwszych doniesień MasterImage 3D użyje technologii zaprojektowanej pierwotnie do montażu w smartfonach. Zestaw będzie miał możliwość połączenia z Internetem, dzięki czemu użytkownik będzie mógł ściągnąć z sieci ulubiony film lub pograć w gry online w 3D, tak jakby byli w domu. Nie trzeba dodawać, że pokładowy system nawigacji także będzie używać ekranów 3D tworząc trójwymiarowe obrazy terenu.

Nie wiemy jeszcze kiedy zapowiadany system upowszechni się. Nawet jeśli MasterImage ukończy prace w tym roku, system będzie kosztował krocie. Sprzedaż na większą skalę będzie wymagała uproszczenia technologii i zapewnienia przystępnych cen.

źródło: wł

Leave A Comment