Renault Captur wejdzie do produkcji

29 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Renault

Miesiąc temu prototyp zaprezentowany przez Renault w Genewie bardzo pozytywnie zaskoczył zwiedzających swoim designem. Dziś potwierdzają się plotki o możliwej seryjnej produkcji auta opartego na koncepcie Captur, która mogłaby rozpocząć się w ciągu 2 lat.

Renault Captur wejdzie do produkcji Renault Captur wejdzie do produkcji Renault Captur wejdzie do produkcji Renault Captur wejdzie do produkcji

Doniesienia medialne informują o tym, że wynikiem ewolucji auta koncepcyjnego mogą być dwa modele produkcyjne. Jednym z nich mógłby być 5-drzwiowy następca Nissana Juke, a drugim 3-drzwiowe coupe rywalizujące na rynku z Mini Cooperem i Citroenem DS.

Renault Captur wejdzie do produkcji Renault Captur wejdzie do produkcji Renault Captur wejdzie do produkcji Renault Captur wejdzie do produkcji

Słynące z odważnej i nietuzinkowej stylistyki Renault nie ma obecnie w ofercie modeli, które mogłyby skutecznie zagrozić pozycji wyżej wymienionych gwiazd.

Nie spodziewamy się niespodzianek w kwestii napędu nowych modeli. Renault dysponuje szerokim wachlarzem silników oferowanych obecnie, które z pewnością zadowolą potencjalnych klientów. Biorąc pod uwagę intensywne prace nad ekologicznymi modelami Renault, bardzo prawdopodobny jest także napęd elektryczny dla Captur’a.

Auto koncepcyjne wyposażone było w 160-konny silnik dCi oraz dwusprzegłową skrzynię EDC.

źródło: wł

Leave A Comment