Władimir Putin testutuje hybrydowe Yo-Mobile

9 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Yo-Auto

Po bolidzie Renault Formuły 1, produkowanym w Rosji Chryslerze Sebringu, Władimir Putin postanowił odbyć jazdy testowe samochodem hybrydowym. Nie jest to pierwsza lepsza hybryda, ale pierwsze auto tego typu produkowane w Rosji o nazwie Yo-Mobile. Premier odbył 10-kilometrową jazdę na trasie ze swojej rezydencji do podmoskiewskiej daczy prezydenta Miedwiediewa.

Władimir Putin testutuje hybrydowe Yo-Mobile Władimir Putin testutuje hybrydowe Yo-Mobile Władimir Putin testutuje hybrydowe Yo-Mobile Władimir Putin testutuje hybrydowe Yo-Mobile

Pojazd produkowany przez Yo-Auto, spółkę miliardera Michaiła Prochorowa , który zainwestował w projekt 200 mln dolarów. Zakładana jest produkcja 10.000 sztuk Yo-Mobile po uruchomieniu sprzedaży w przyszłym roku. Koncern obiecuje, że cena samochodu będzie bardzo konkurencyjna.

W aucie zastosowano bardzo oryginalny układ napędowy, składający się z dwóch silników elektrycznych i spalinowego pracującego zarówno na benzynie jak i na gazie ziemnym. W systemie zainstalowano także super-kondensator czyli urządzenie magazynujące energię, stanowiące alternatywę dla popularnych akumulatorów litowo-jonowych.

Przewidywania wskazują, że auto będzie spalało około 3,5 litra benzyny na 100 km i będzie miało łączny zasięg około 1100 km. Przyspieszenie do 100 km/h zajmie około 8 sekund, a prędkość maksymalna wyniesie około 130 km/h.

Ceny Yo-Mobile powinny mieścić się w przedziale 12-15 tysięcy dolarów. Premier Putin jeździł bogato wyposażoną wersją z nawigacją satelitarną, napędem na 4 koła, klimatyzacją i tempomatem.

źródło: wł

Leave A Comment