Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Hybrydowe BMW 5 Plug-In – premiera w Szanghaju

9 kwietnia 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

Rezultatem współpracy pomiędzy BMW i chińskim producentem Brilliance China Automotive Holdings jest koncepcyjny pojazd segmentu Premium zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Szanghaju. Bazujący na modelu BMW 5 sedan używa podwójnego systemu hybrydowego.

Hybrydowe BMW 5 Plug-In - premiera w Szanghaju Hybrydowe BMW 5 Plug-In - premiera w Szanghaju Hybrydowe BMW 5 Plug-In - premiera w Szanghaju Hybrydowe BMW 5 Plug-In - premiera w Szanghaju

System napędowy składa się z turbodoładowanego silnika benzynowego o mocy 218 KM oraz elektrycznego generującego 95 kW. Jednostka elektryczna zasilana jest z wysokonapięciowego akumulatora umieszczonego w bagażniku auta, który może być ładowany z miejskiej sieci elektrycznej.

„Właściwości tego hybrydowego prototypu zostały skonfigurowane z myślą o wymaganiach Chińskich klientów, którzy oczekują od hybrydy tego samego co od tradycyjnej limuzyny BMW. W aucie tym otrzymają wysoki komfort podczas jazdy, luksusowe wyposażenie, przestronną kabinę i prestiż marki” – głosi BMW.

Poruszając się w czysto elektrycznym trybie BMW 5 może przejechać 75 km ze stałą prędkością 60 km/h. Użycie silnika benzynowego zwiększy zasięg o kolejne 400 km.

BMW zapowiada rozpoczęcie seryjnej produkcji tego modelu w Chinach w 2013 roku.

źródło: wł

Leave A Comment