Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Nowy Ford Focus ECOnetic zadebiutuje w Amsterdamie

9 kwietnia 2011
Bez kategorii, Ford Nowości

W przyszłym tygodniu podczas salonu samochodowego w Amsterdamie Ford zaprezentuje Focusa w wersji ECOnetic, która ustanowi nowe, rekordowo niskie poziomy spalania paliwa, do których będzie próbował się zbliżyć cały motoryzacyjny świat.

Nowy Ford Focus ECOnetic zadebiutuje w Amsterdamie Nowy Ford Focus ECOnetic zadebiutuje w Amsterdamie Nowy Ford Focus ECOnetic zadebiutuje w Amsterdamie Nowy Ford Focus ECOnetic zadebiutuje w Amsterdamie

Próbując wywołać zainteresowanie przyszłotygodniową premierą Ford ujawnił w środę szczegóły nowego modelu, który stworzony został tylko z jedną myślą – spalania tak małej ilości paliwa jak to tylko możliwe.

Zasilany 1.6 litrowym silnikiem TDCI, ECOnetic obiecuje zużycie paliwa o jakim może marzyć każdy konstruktor hybrydowych aut – 3,5 litra ON na 100 km. Aby osiagnąć ten cel projektanci zastosowali wiele rozwiązań, które wspólnie pozwalają na duże oszczędności. Są to między innymi system Auto Start/Stop, tryb Ford Eco, inteligentny system ładowania, 6-stopniowa skrzynia biegów Durashift i wskaźnik ekonomicznej zmiany biegów. Poza tym Focus został nieco poprawiony pod względem aerodynamiki. Zastosowano specjalne osłony (m.in. osłonę całego podwozia), zmodyfikowany grill oraz lekkie stalowe felgi ze specjalnymi kołpakami.

ECOnetic pojawi się w salonach w 2012 roku i będzie występował jako 5-drzwiowy hatchback oraz jako kombi. Produkcja będzie umiejscowiona w Saarlouis w Niemczech. Ceny nie są jeszcze znane.

źródło: wł

Leave A Comment